ניהול זמן

לדעת לנהל את הזמן נכון

ניהול הזמן זהו עניין חשוב מאד בחיי כל אישה עובדת, היוצאת מהבית לעזור בפרנסה ובאותו זמן לטפל ברוב הסידורים, הבית, הילדים והמשפחה. השחרור ממיתוס של ה"אין זמן לכלום" הינו התחנה הראשונה שממנה מתחילים בחיים מסודרים וניצול הזמן והחיים בצורה אידיאלית.

הזמן שלנו הוא אחד הדברים היקרים שאנו רוכשים בחיינו אשר אנו מתחכמים באיך לאבד ולפספס אותו מבלי לשים לב שבזה אנו הורגים את עצמנו ומאבדים משהו יקר כך שזמן הוא כמו חיים. אז למה שנאבד את זמננו לשווא?!.

הרבה נשים מסבירות איך לנהל את זמנן ע"י ניצול הזמן שלהן תוך כדי איזון בין הגשמת עצמן לבין מחויבויות וצרכים. ניצול זמן בצורה נכונה ויעילה הינה מדגישה את ההבדל בין נשים מצליחות בחייהן לבין נשים הכושלות במבחן החיים. אשר המצליחות הן אלו שיודעות לנצל את הזמן והפריד בין הגשמת עצמן לבין דרישותיהן וצרכיהן בחיים.

הגשמת מטרות הינה הסיבה הראשונה והחשובה לניצול זמן וניהולו בצורה יעילה לחיים מצליחים וקריירה פורחת. כאשר מציבים מטרות לחיים אנו עובדים כדי להגשימן לכן הדרך שלנו סלולה לדרך של המטרה שאליה שואפים להגיע בהמשך, ותמיד נצטרך להתקדם לפי המטרות האלו.

איך לנהל את הזמן ביעילות?

ישנן דרכים מסויימות שלפיהן אפשר להגיע לניצול יעיל של הזמן והנה כמה מהן:

  • תוכנית – להכין תוכנית לחיים העתידיים שלך ולשים את המטרות שאלין את רוצה להגיע. בזה מתחיל ניהול הזמן ומכאן מתחילה המשימה להשלים את התוכנית ולעבוד לפיה, ישנה מטרה וצריך להגיע אליה.
  • לא להתייאש – בכל הגשמה של מטרה ישנם מכשולים אך כדי להמשיך ולהגיע אליה חייבים לעבור את המכשולים האלו בסבלנות ובחוכמה.
  • הגדרת סדר עדיפויות – לכל אחת יש סדר עדיפויות משלה. הזדמנויות ומחויבויות יכולות להגיע באותו זמן, וחשוב לבחור אחת מביניהן! מה שצריך לבחור הוא מה שאת רואה ליעיל לך ולעתיד שלך שבאותו זמן לא יזיק לאחרים.

טיפים לניהול זמן נכון

תזכרי את המטרות שלך בכל יום, לכן עדיף שתרשמי לך אותן על פתק או ביומן שלך על מנת שיהיו מולך תמיד ולהיזכר לאן את רוצה להגיע.

סידור המשרד, הבית, הרכב, וכל אשר שייך לך יכול לעזור ולסייע בהגשמת המטרות ובסדר הנכון של היום שלך. לא צריך לחפש אחרי המשקפיים שלך לכמה דקות מאחר ואינ מחזירה למקום שלהן, או לא לחפש עט לכתיבה בכל המגירות מאחר ולא סידרת להם מקום מיוחד וכו'… כי כל דקה חשובה בחיינו וכל בזבוז של כמה דקות הוא בזבוז בחיינו.

להתמקד בעבודה שאת עושה ולא לחשוב על דברים אחרים, לכל דבר יש את הזמן שלו כך תצליחי בלסיים את המשימות שלך ולא לחזור עליהן ולבזבז זמן לשווא.

ההצלחה אינה בכמות אלא באיכות ובמה שהיא תורמת לטובת האחרים והצלחתם ביחד איתך…

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – מייסד ומנכ"ל חברת SMS ניהול פרויקטים

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*