מדוע כדאי לך לשקול עבודה כאחות סיעודית

כאשר מסתכלים על המציאות הנוכחית של עולם הרפואה, רואים שבשנים האחרונות חל גידול מהיר ביותר במספר המרכזים הרפואיים ובתי החולים. כתוצאה מכך, צמחו גם תפקידים חדשים ועלתה הדרישה לאחיות מוסמכות שהשיגו תואר בסיעוד. לכן, אם את אחת מאלה שנמשכות למקצוע הסיעוד, כיום תחום הסיעוד נדרש לאנשי מקצוע מיומנים היטב שסיימו תואר ראשון באוניברסיטה או במכללה מוכרת.

קיים היום ביקוש גבוה לאחיות מוסמכות בעלות תואר ראשון בסיעוד והן יכולות להתקבל לעבודה כאחות סיעודית בבית אבות, במרכזים רפואיים שונים, בבתי חולים או במסגרת חברות סיעוד.

אם את מחפשת קריירה מעניינת, תעסוקה כאחות סיעודית היא בשבילך. כאמור, בכל תחום בענף הבריאות יש ביקוש גבוה לעובדים, ובכללם גם לאחיות. לבחירת בקריירה בענף הרפואה יש יתרונות רבים כמו הבטחת תעסוקה ויכולת להתפרנס בכבוד, ובעיקר הרגשה טובה כשאת יודעת שאת עוזרת לאנשים בכל יום כשאת מגיעה לעבודה. אגב, גם בעולם המערבי קיימת תמיד דרישה לאחיות. בבריטניה, למשל, יש ביקוש עצום לקורסים בתחום הסיעוד.

כאחות סיעודית תעבדי בתחום שאנשים רבים מעריכים ובדרך כלל מחפשים בקרב אנשי מקצוע אלה אהבה וחמלה, כך שאת עשויה למצוא את עצמך כאדם שאהוב ורצוי מאוד על ידי החברה.

אמנם, המושג "סיעוד" מעורר אסוציאציות של עיסוק בהחלפת חיתולים וכדומה, אבל בעצם הרמה הנדרשת מאחות סיעודית, הן על ידי בתי החולים והן על ידי חברות סיעוד, היא גבוהה. בעצם האחות, ולא הרופא,היא זו שנמצאת רוב הזמן לצידו של החולה ומעניקה לו לא רק תרופות אלא בעיקר ליווי רגשי שחשוב מאוד לרווחתו של המטופל הסיעודי.

מסלולי הלימוד בתחום הסיעוד מכשירים אחיות ואחים מוסמכים ומעניקים להם במסגרת הלימודים ידע מקצועי ואקדמי שקשור לתחום הסיעוד. לימודים אלה נמשכים 4 שנים והבוגרים מקבלים תעודת בוגר בסיעוד. עמידה בבחינה של משרד הבריאות מקנה את הזכות לקבלת הסמכה בתחום הסיעוד.

היום, כשמקצוע הסיעוד עובר תהליך של אקדמיזציה, נראה כי בתי החולים יעדיפו אחות סיעודית אקדמאית. לכן, גם מי שלמדה שנתיים וחצי בבית ספר לסיעוד וקיבלה תעודת אחות מוסמכת ללא תואר אקדמי, תוכל להשלים לתואר אקדמי באוניברסיטה או במכללה שמוכרת לצורך זה.אפשר לשלב את השלמת התואר האקדמי יחד עם עבודה, שכן הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בלבד.

כדי להיות מוצלחת ומאושרת בקריירת הסיעוד חשוב:

    1. שתוכלי לעבוד היטב בעבודת צוות.
    2. שתהיי במצב בריאותי טוב הן מבחינת בריאות הגוף והן מבחינת בריאות הנפש.
    3. שתהיי יציבה מבחינה נפשית, כך שתוכלי להתמודד עם האתגרים שקשורים בעזרה וסיוע לחולה חסר ישע.
    4. שיהיו לך מיומנויות תקשורות טובות מאוד, כך שתוכלי להישאר ממוקדת בעבודה שלפנייך, שתוכלי להיות רגועה ולשתף פעולה עם אחיות אחרות או עם המטופל שלך.

אין ספק שבתחום הסיעודי יש לא מעט מקרים של על תביעות ביטוח סיעודי בעקבות תפניות שונות בחיים. על כן, חשוב תמיד להכיר עורך דין מקצועי לתביעות סיעוד למקרים כאלו. אחד כזה שיוכל ללוות אותך מפתיחת התיק ועד לסופה על הצד הטוב ביותר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*