6 טיפים לנשים המחפשות עבודה בעולם של גברים

1. שיעורי בית – לאישה קשה להצליח בעולם העסקים שמנוהל על ידי גברים ולא בגלל שאין לה את היכולות המתאימות או את הידע אלא כי יש דעה קדומה כלפי נשים בעולם העסקים, במידה ותכיני את שיעורי הבית על החברה ותבואי עם ידע שיעשה אפקט של "וואוו" תוכלי לנטרל את הדעה הקדומה ולהראות שאת אישה רצינית ודעתנית, ככל שתדעי יותר על החברה, פועלה, מוצריה ושירותיה כך הראיון יהיה יסודי יותר וטוב יותר, נסי אפילו ללמוד מעט על ההסטוריה של החברה לתת את הידע הזה בראיון מרשים מאוד את המראיינים ואף מראה על רצינות (היום כולם עושים גוגל על כולם)
2. לבוש מתאים – ישנן נשים שחושבות שראיון עבודה זה המקום לבוא ולעשות 'שואו', זו טעות נפוצה שרק תעודד את הדעות הקדומות שכבר יש, חשוב לבוא בלבוש רציני ומכובד השיטה הטובה ביותר תהיה להתלבש בהתאם לפגישה עם ראש הממשלה, זה נשמע משעשע אבל אם הדימוי הזה ישב לך בראש כשתבחרי את הבגדים את תבואי לראיון כמו 'מיליון דולר'.
3. תחום עם ניסיון – זה אמנם פחות עניין מגדרי אך כדאי לבוא לראיון עבודה במקצוע שיש לך ניסיון בו, בראיון עבודה מבחינים מאוד בקלות במידה ואין לך ניסיון, במידה ואת בתחום של הייטק כדאי לשקול את שירותיהם של חברות השמה בהייטק בכדי שיתאימו אותך כמו כפפה לחברה שבה תוכלי למצות את מלוא הפוטנציאל המקצועי שלך
4. מענה על שאלות – במידה ואת אמא לילדים או שאת מתכננת להביא ילדים בטווח השנה הקרובה כדאי להיות חשופים ולציין דברים אלו מראש, ישנן חברות שיעדיפו לא להעסיק אמהות מפאת השעות או יעדיפו לא להעסיק אמהות עתידיות מפאת חופשת ההריון וההיעדרות, אמנם העולם של היום פתוח הרבה יותר אך כדאי לענות בכנות רבה ככל האפשר בכדי להימנע ממצבים לא נעימים (היו סיפורים מעולם)
5. להתחבב על המראיין – זה עובד בכל ראיון עבודה, חיוך. פסיכולוגית הוכיחו שכאשר את מחייכת מי שיושב מולך מחייך בחזרה כדאי להיות חברי עם המראיין אך להשאר בגבולות הרציניים שלא תתפסי לא רצינית, מצד שני חשוב למצוא תחומי עניין משותפים עם המראיין או נקודות בהן ניתן להזדהות עימו, נקודות משקל אלו יכולים להוות מפתחות לכניסה שלך לעבודה (אנחנו כולנו אנושיים ויצורים חברתיים, לכן חשוב גם קשר אישי ולא חזות קרה מידיי)
6. מוניטין ברשת – כמעט כל עסק יבצע Google על המועמדים הפוטנציאליים שלו, וודאי שהפרופילים החשופים שלך באינטרנט אינם מכילים מידע או סיטואציות שלא היית רוצה שיראו אותך בהן, לשתות במסיבה זה נחמד אך לעיתים זה יכול להוביל לדעות קדומות, כמו כן תמונות חושפניות של קעקועים וכו'. מומלץ לבצע ניקיון עוד בלי קשר לראיון בכדי לשמור על תדמית חיובית ורצינית במיוחד אם התפקיד עליו את מתמודדת הוא ניהולי

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*