תחומי עיסוק שתפורים על נשים

אשה מנהלת משא ומתן

ישראל אינה ככלל העמים ביחסה אל המגדר הנשי. מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה מחייבים את הנשים להתגייס לצה"ל וכפועל יוצא ניתן להבחין בהשפעה המתרחשת בהתנהלותן של הנשים בחיים האזרחיים גם לאחר תקופת השירות. מאמר זה יביא בפני הקוראים מספר תחומי עיסוק ש 'תפורים' על נשים במדינתנו.

 נשים ותעסוקה

בישראל, קיימים חוקים רבים לטובת האישה, אם מדובר על חוק שוויון זכויותיה של האישה, חוק שחל על כל הקשור אל עבודת נשים, חוק שכר שווה וחוקים נוספים שמאפשרים לנשים לזכות ביחס הגון בכל תחומי החיים. מדינת ישראל ומסגרות פרטיות רבות מעודדות את התפתחותה של האישה מבחינה תעסוקתית, דבר שבא לידי ביטוי בתוכניות לימוד שונות, לימודי תעודה לרכישת מקצועות שונים, קורסים ותוכניות הכשרה רבות. חלק מנושאי הלימוד עוסקים בתחומים מוכרים, קרובים ומותאמים לקווי אופי נשיים באופן ספציפי בין היתר: הריון ולידה, טיפול בילדים ותחומי עיסוק נוספים שמיועדים לנשים שמעוניינות לבנות קריירה, כמו למשל תחום יישוב סכסוכים, לימודי רפואה גניקולוגית, סטיילינג לנשים, עריכת דין והתמחות בכל הקשור אל דיני משפחה (אלימות נשים), עיצוב בגדי הריון ועוד.

אשה מנהלת משא ומתן

היכולות הטבעיות של הנשים

מחקרים רבים נעשו על מנת להבין את ההבדלים בין נשים לגברים, הבדלים שמקרינים על תחומי העיסוק בהם בוחרים ובהם עוסקים כל אחד מהצדדים. מתקופת הילדות ניתן להצביע על הבדלים בכל הקשור אל תכונות ויכולות מסוימות של בנים ובנות, דבר שבא לידי ביטוי בכך שבנות מגלות יכולת מילולית טובה ויכולת להקשיב, לטפל ולגלות אמפטיה, יותר מבנים. לעומת זאת, נראה לעין שהיכולת המרחבית של הבנים והיכולת המתמטית שלהם גבוהה יותר בהשוואה אל בנות. לכן, אין זה מפתיע שנשים רבות משתלבות בתחומי עיסוק שקשורים לטיפול וגישור, כמו למשל יישוב סכסוכים, פסיכולוגיה, עריכת דין, אחיות ועוד.

 תחומי עיסוק שנשים מצטיינות בהם לרוב

  • עיצוב- קורסים של סטיילינג וקורסים של עיצוב בגדים לנשים מלאות, נושא שמוכר מאוד לנשים שעוברות במהלך חייהן שינויים גופניים רבים כתוצאה מלידות והתבגרות ועל כן נשים יודעות בצורה הטובה ביותר כיצד להתייחס לכל הקשור אל נשים מלאות, כיצד לגרום להן להיראות בצורה הטובה ביותר וכיצד לעצב בגדי הריון ובגדים לנשים מלאות.

נשים טובות בעיצוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • פוליטיקה- נגמרו הזמנים שנשים נשארו במתחם המטבח וחדר השינה. כיום, נשים רבות מחליטות על קריירה פוליטית בה הן שמות דגש על זכויות הנשים, פמיניזם ונושאים נוספים רבים. כיום, יש אפשרות להירשם אל קורסים רבים המיועדים לקהל הנשי בתחומים של מנהיגות, הכשרה לפוליטיקה, קורסים בסוגים שונים של אסטרטגיה ועוד.
  • בריאות- נשים רבות עוסקות בתחומים הקשורים לבריאות הגוף והנפש. היכולת הטבעית של נשים להיות טיפוליות והתכונות הטבעיות של כל אישה לסובלנות ואמפתיה, מובילה נשים רבות לתחומי עיסוק שקשורים בטיפול, כמו למשל פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, אחיות, מטפלות בתנועה ועוד.

לסיכום, יש מגוון רחב של תחומים שנשים יכולות להשתלב בהן. מה שחשוב שזה יהיה תחום שהאישה תרגיש שהיא תורמת ונתרמת ממנו, כך שהיחסים הם הדדיים וכך נעים יותר לעסוק בהן. העובדה שיש נושאים שבנים יותר נמשכים אליהם מבנות היא עובדתית באופן יחסי, ואין סיבה להתעלם מזה או לכעוס על כך. להיפך. עם כל אחד מאתנו יעבוד בתחום שיש לו יתרון- כולנו נרוויח. ממש כמו שהגה הכלכלן-פילוסוף הנודע, אדם סמית'.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*