עבודה לנשים שנת 2012

למרות העובדה כי ידועים כיום מקצועות שעדיין מוגדרים כ"נשיים" לצד המקצועות מהמין הגברי, המציאות כיום היא שאחוז לא מבוטל של נשים מועסק בתפקידי מפתח בשוק התעסוקה, כולל תפקידים ניהוליים כגון מנהלת חשבונות , טכנולוגיים ואחרים, שבעבר היה מקובל להעסיק גברים לתפקידים מהסוג. כיום מבחר עבודות מוצעות לנשים, ללא מגבלת מגדר, כל עוד כמובן קיים ניסיון תעסוקתי רלוונטי ו/ או השכלה חיונית נדרשת. כמו כן, ישנה התחשבות היום יותר מאי פעם בנשים המעוניינות לשלב בנוחות עבודה וטיפול בילדים וניתן למצוא יותר ויותר "משרות אם" הכוללות מסגרת שעות גמישה באופן יחסי גם במקצועות הידועים כדורשים כמו דרושים הנהלת חשבונות מבחינת היקף המשרה כמו במשפטים ומקצועות אחרים. להלן ב-60 שניות על עבודה לנשים שנת 2012 שיוכלו להצביע על מגמה מעניינת בתחום התעסוקה:

קריירה לצד גידול משפחה

כיום ניתן לראות נשים רבות הנהנות מתפקידים ניהוליים ומקצועיים בכירים וניהוליים, כולל ניהול צוות עובדים גדול, הכוונה מקצועית ובנוסף גם סמכויות בהתאם ולא מעט עניין ואחריות במסגרת העבודה. לא מדובר רק בנשים קרייריסטיות רווקות שמשקיעות בעבודתן פול טיים אלא גם אימהות שחולקות משרה בעבודה ובבית, מתמרנות בין שני העולמות ומוצאות דרך לשמר את הקריירה שלהן ולהתקדם מקצועית גם בלי לאבד את כל זמנן עם הילדים. מגוון התפקידים אינו מוגבל, רחב וכולל נשים המכהנות בתפקידי ניהול במסגרת מכוני רפואה אסתטית העומדים מאחורי ניתוחי מילוי קמטים, בוטוקס ואחרים ועד ניהול תחום בחברת תרופות. אמנם כיום, כפעם, קיים קושי מסוים להתקבל למשרה הדורשת משרה מלאה + שעות נוספות כשקיימות מגבלות מבחינת שעות העבודה, כשיש ניסיון תעסוקתי רלוונטי מוכח ורזומה מבטיח, אפשר להגיע לעמק השווה ולהסכים עם המנהל העתידי על משרה שכוללת ימים ארוכים לצד ימים המסתיימים בשעה ריאלית שמאפשרת עדיין זמן איכות עם הילדים לאחר סיום יום הלימודים. גמישות שכזו מתאפשרת ביתר קלות כשמדובר בקידום תוך כדי התפקיד לאחר שהמחויבות לעבודה ולתפקיד כבר הוכחה וניתן אימון בעובדת שתדע לספק את התמורה במגבלות הקיימות.

עבודה מהמגרש הביתי

כיום, כשמעסיקים רבים הגיעו להבנה כי ניתן לנהל עובדים גם בשלט רחוק מהבית, נשים רבות מוצאות את עצמן עובדות במגרש הביתי ומצליחות לנהל ביתר קלות לו"ז המשלב הורות וקריירה כשמדובר בשעות עבודה גמישות ונוחות במסגרת עבודה מול המחשב. קיימים מגוון תפקידים בתחום האינטרנט שמאפשרים עבודה מהבית כולל שיווק וקידום אתרים, כתיבה וניהול תוכן באינטרנט וכיוצא כזה- תפקידים שמקנים סיפוק, עניין ונוחות. כך נשים רבות מוצאות את עצמן מנהלות את לוחות הזמנים שלהן בעצמן ולא מעטות אף פונות לקריירה עצמאית כאשר המשרד הוא במשכנן הצנוע. בדרך זו הן יכולות לשלוט בהיקף המשרה המתאים ביותר עבורן בהתאם למגבלות או לדרישות ובבחירת הלקוחות/ סוג העבודה בהתאם להכשרה המקצועית שעברו. מדובר בנשים שלא מוותרות על טיפוח אישי הכוללת איפור ושמירה על הופעה ייצוגית ברמה היומית, בדומה לעבודה במשרד, מאחר וגם במסגרת עבודה עצמאית בבית יש צורך בעבודת שיווק מקדימה לצורך איתור הלקוחות.

מנהלת חשבונות

דרושים הנהלת חשבונות

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*