שימושון

מוסדות ממשלתיים:

המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח הלאומי נועד להבטיח לאוכלוסיות חלשות ולמשפחות שנקלעו למצוקה זמנית או ממושכת בסיס כלכלי לקיומן. כיום מעוגנות בחוק הביטוח הלאומי תוכניות לביטוח זקנה ושאירים, אמהות, ילדים, נפגעי עבודה, נכות כללית, סיעוד, אבטלה, פשיטת רגל ופירוק תאגיד.

משרד המשפטים

כאן תוכלו לגלוש לשירותים המקוונים שמציעה הממשלה, וביניהם: חידוש רישיון נהיגה ורכב, השוואת תעריפי ביטוח חובה, חידוש דרכון, מפת זיהום אוויר, חישוב דמי לידה, בירור ציוני בגרות ושירותים מקוונים רבים נוספים. עוד באתר טפסים רבים הניתנים למילוי או הורדה שניתן לחפש במנוע חיפוש קל ונוח.

שירות התעסוקה הישראלי

באתר מידע שימושי  למחפשים עבודה: פורום תעסוקה, טיפים למחפשי עבודה הכוללים: מדריך לכתיבת קורות חיים, הכנה לריאיון עבודה מוצלח, שאלות נפוצות בראיון עבודה, רשימת קורסים, סדנאות לחיפוש עבודה והכשרות מקצועיות.

משרד הרווחה והשירותים החברתיים

משרד הרווחה פועל כדי לסייע לכל אדם הנתון במשבר בשל מוגבלות, מצוקה כלכלית, קשיי תפקוד, אבטלה, אפליה או ניצול. הסיוע מוגש לציבור באמצעות יחידות המשרד ובאמצעות הרשויות המקומיות, עמותות וארגונים.

המכון הישראלי לדמוקרטיה

תכניות ומחקרים במגוון תחומים שעניינם החברה והמשטר בישראל, תוכלו לקרוא על יעדיהם, לצפות בשידורי וידאו של כנסים שנערכו וכן להוריד ספרים ומחקרי מדיניות שפורסמו במסגרתם. כמו כן תוכלו לקרוא על אנשי הצוות של התכנית ומאמרים פרי עטם, וכמובן להפנות אליהם שאלות.

הרשות לקידום מעמד האישה

הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה ,לקדם את השיוויון בין המינים בישראל, להביא לתיאום בין הגופים המטפלים במעמד האישה, לקדם פעילות למניעת אלימות נגד נשים, לקדם את החינוך, החקיקה והאכיפה בתחומים אלה, ולהעמיד לרשות הממשלה את הכלים והמידע הנדרשים להשגת המטרות האמורות.

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים

גוף ריכוזי ללא גופי ביצוע שיהווה מוקד ידע וגורם ממליץ למטכ"ל בנושא שירות נשים בצה"ל.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה [למ"ס] הוקמה חודשים אחדים לאחר הקמת המדינה, כיחידת סמך עצמאית במשרד ראש הממשלה. הלמ"ס הוקמה כהמשך ישיר לפעילותן של המחלקות לסטטיסטיקה של ממשלת המנדט ושל הסוכנות היהודית שפעלו בתקופת המנדט.

מכון תודעה וחקר תופעת הזנות וסחר בנשים

הגדרות והסברים על תקיפה, והטרדה מינית, אונס, אלימות במשפחה ואלימות נפשית, מאמרים, ודיונים בהקשר..

משרד התמ"ת

אתר של משרד התעשייה המסחר והתעסוקה – המשרד מתמקד במיצוי פוטנציאל הון האנוש והשבחתו,בשיפור והתאמת הכלים הקיימים ובניית כלים חדשים,במיצוי החקיקה הקיימת ,בחדשנות חקיקתית,ובהתאמת מכלול פעילותו של המשרד למציאות במשק הישראלי, ויכולת התחרות שלו עם משקי העולם.

הכנסת – מרכז מחקר ומידע

אתר הכנסת – מרכז מחקר ומידע ממ"מ – מטרת מרכז המידע והמחקר לספק לחברי הכנסת, ועדות הכנסת ויחידותיה השונות, נתונים, מידע ומחקרים, אשר ישמשו אותם ככלי עבודה בתהליך קבלת ההחלטות, בהתמודדות עם נתונים ומידע המובאים בפניהם לצורך קבלת ההחלטות ובפיקוח על עבודת הממשלה.

אדווה- מידע על שוויון וצדק חברתי בישראל

אתר מכון אדווה- שהינו מכון בלתי תלוי לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי. מתמקד בחקר במדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים – חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה, וכן את השלכותיהם של צעדים אלה על החברה הישראלית כולה ועל כל אחת מהקבוצות המרכיבות אותה

 האגודה לזכויות האזרח בישראל 

האתר של האגודה להגנה על זכויות האדם ולקידומן, בכל מקום שבו הפגיעה בזכויות נעשית על ידי רשויות ישראליות או מטעמן

 ער"ן – עזרה ראשונה נפשית, טל. 1201

אתק הבית של ער"ן – שירות הומניטרי, המציע עזרה ראשונה נפשית בטלפון ובאינטרנט, תוך הקפדה גמורה על סודיות ועל אנונימיות. אדם במשבר, החש בדידות, אכזבה, ייאוש, חושב על התאבדות או נמצא במצוקה נפשית מכל סיבה שהיא, ימצא בער"ן אוזן קשבת והתעניינות כנה בבעיותיו.

 מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית, טל. 1202

אתר הבית של המרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית-  ואיגוד מרכזי הסיוע יחד מהווים את הארגון היחיד בישראל המוקדש למאבק באלימות מינית.

 תחנות המשטרה בארץ

האתר של משטרת ישראל – הכל על תפקידי השוטרים, משטרה, ומידע על תחנות המשטרה הפרושים ברחבי הארץ, מיקומן וטלפונים לשימוש הקהל.

תאונת עבודה

נפצעתם או חליתם במהלך העבודה? תאונת עבודה מעמידה בפני הנפגע זכאות לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי וכן מהמעסיק.

ארגוני נשים ועמותות :

ויצ"ו

האתר של תנועת ויצו – התנועה מובילה לשינויים למען  שיפור החברה בישראל, תוך שימת דגש על קידום מעמד האישה, שוויון בחינוך , רווחת המשפחה ותמיכה באוכלוסיות חלשות.

נעמ"ת

האתר של תנועת נעמ"ת – תנועת הנשים הגדולה בישראל, היא מלכ"ר, שמטרותיו לקדם את מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה.

עמותת מעון חירום לנשים

האתר של עמותת מעון חירום לנשים- מקלט לנשים מוכות – נפגעות אלימות במשפחה – וילדיהן…לספק הגנה פיזית ונפשית, ולטפל בצרכיהם של נשים וילדיהן המגיעים אל המעון.

עמותת מרכז ייעוץ לאישה

האתר של מרכז יעוץ לאשה- שהינו מרכז ייחודי המתמחה בטיפול פסיכולוגי לנשים בגישה פמיניסטית.

עמותת `תאיר` – מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה והטרדה מינית

האתר של עמותת "תאיר" – מרכז סיוע לנפגעות הטרדה ותקיפה מינית, סיוע ותמיכה לנפגעות תקיפה והטרדה מינית באזור השפלה.

עמותת דלת פתוחה – האגודה הישראלית לתכנון המשפחה

רשת של מרכזים המעניקים ייעוץ, מידע והדרכה על ידי אנשי מקצוע במסגרת נגישה וידידותית.

עמותת בעצמי

מסייעת לנשים ולגברים השרויים באבטלה מתמשכת להשתלב בעבודה יציבה והוגנת, התואמת את כישוריהם ושאיפותיהם.

עמותת מאיר פנים – כח לתת

מסייע לכל אותם אנשים טובים לממש את חלומם בכך שהוא מגייס את כל גווני האוכלוסיה ליצירת פסיפס חסד מושלם בו כל אחד תורם לפי יכולתו וכשרונותיו וביחד נוצרת עשיה מושלמת והכל למען אחים, אחיות, קשישים וילדים החיים במצוקה ומשוועים לעזרה

 

ארגון הפועל למען שלום בין ישראל לערבים

ארגון ישראלי לאומית עממית פמיניסטי של נשים ישראליות יהודיות ופלסטיניות לעבוד יחד לשלום אמיתי ,מבוססת על פתרון צודק של הסכסוך בין ישראל לפלסטין, זכויות האדם, שוויון של נשים יהודיות וערביות בחברה הישראלית .

קריירה וקידום נשים

האתר מיועד להעצים נשים המחוייבות לעצמן , לחייהן, ולקידום והתפתחות בכל תחום. "האתר נוסד לסייע לנשים בחיים, במשפחה, בעבודה ובעסקים. הפעילי, ושפרי את סיכויי ההצלחה שלך בפיתוח אישי וקידום עצמי.

התעללות בנשים בישראל

AbusedWoman – אתר עזרה לנשים אשר עברו התעללות – פיזית, מינית, נפשית, מילולית או מכל סוג שהוא.

מכון אדווה לחקר החברה בישראל וקידום השיוויון

מתמקד בחקר במדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים – חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה,

עמותת רעות- שירותי נשים סוציאליים

שירות נשים סוציאלי. ארגון צדקה שמטרתו היתה לסייע לבני ארצה שהגיעו לארץ ישראל כפליטי המשטר הנאצי.

ארגון פרלמנט נשים

במה חודשית לפוליטיקה מזוית אחרת, לדיון ביקורתי ופמיניסטי על המדיניות השלטת והשיח הציבורי הרווח בישראל

לחימה באלימות נגד נשים

אתר העמותה ל.א – לחימה באלימות – שהצליחה להביא למהפך במודעות החברה הישראלית לתופעת האלימות מבית. הנושא נחשף לכל בית בישראל, לכנסת, למשטרה, למשרדי הרווחה, הבריאות, הקליטה, הפנים, החינוך והשיכון.

לילך – עמותת נשים מתנדבות

עמותת לילך – לסייע במגזרים חלשים בקהילה,לילדים בסיכון  ולחולל שינוי בחייהם.

תנועת " נשים בירוק"

תנועת נשים למען עתיד ישראל- תנועה עממית של נשים וגברים, צעירים ופחות צעירים, דתיים ולא דתיים,מאוחדים כולם באהבתם, מסירותם ונאמנותם לארץ ישראל.

"אמונה" – תנועת האשה הדתית לאומית

תנועת האישה הדתית-לאומית הוקמה עם הפנים לחברה ולקהילה. פעילותה מתמקדת בתחומי החינוך והרווחה, במפעלי התנדבות וחסד, בחיזוקה של המשפחה היהודית ובקידום מעמד הנשים בישראל.

נטע – נשים לטובת עתידן

נטע – המרכז לפיתוח קריירה-  הוקם בשנת 2006, במטרה לסייע לנשים לממש את שאיפותיהן המקצועיות, להתקדם ולהצליח בעולם העבודה.

נש"ר – נשים ברשת

נשים ברשת (Women On Line) – פורטל אינטרנט לנשים בישראל אשר הוקם להגברת נוכחות נשים בעולם האינטרנט וההייטק, ולקידום נשים בעסקים, בפוליטיקה ובקהילה. כמו כן מעניק האתר במה לנשים יוצרות, אתר חוויה, פנאי, ייעוץ תמיכה וביטוי לנשים מתחומים שונים.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*