שרי אריסון

רקע אישי

  • מצב משפחתי: אם לארבעה ילדים וסבתא לשישה. הייתה נשואה לחוזה אנטוניו סווארס אמריקאי ממוצא קובני, אבי 3 מילדיה. ב-1988 נישאה למיקי דורסמן, אבי בנה הצעיר. השניים התגרשו ב-2002. ב-2003 נישאה לעופר גלזר. השניים התגרשו ב-2009.
  • שנת לידה: 9 בספטמבר 1957
  • ארץ לידה: ארה"ב

תעסוקה

  • הבעלים של קבוצת אריסון – קבוצה גלובלית עיסקית ופילנתרופית, חברת דירקטוריון, אריסון השקעות, חברת דירקטוריון, הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון שכוללת את מהות החיים, רוח טובה, וכולנו אחד; יוזמת יום מעשים טובים המופעל על ידי עמותת רוח טובה; מייסדת, מתן – משקיעים בקהילה, ו-Goodnet . אריסון היא גם יו"ר חברת מודל עשיית הטוב.
  • תפקידים קודמים: בעלת השליטה בבנק הפועלים, בשיכון ובינוי ובמלח הארץ והבעלים של מיה – חברת המים הגלובלית של אריסון השקעות שהייתה בבעלותה עד 2019.  יו”ר  קבוצת אריסון, אריסון השקעות, הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון, מהות החיים, וכולנו אחד; חברת דירקטוריון, המרכז הבינתחומי הרצליה.

.

 

השכלה

לימודי תואר ראשון, Miami Dade College (77).

למה שרי אריסון נחשבת להצלחה

שרי אריסון, ילידת ארה"ב, היא אחת מהנשים המשפיעות בעולם על-פי דירוג מגזין פורבס העולמי. אריסון ממשיכה לבסס את מעמדה כמובילה בתחומי העסקים והפילנתרופיה, תוך שהיא מציגה תוצאות טובות בשתי הזירות שבהן היא פועלת: הפיננסית והחברתית-פילנתרופית.

אריסון עוסקת כבר שנים בחיבור שבין עסקים לערכים, ומצליחה להפיץ את מודל עשיית הטוב, אותו פיתחה עם הנהלת הקבוצה, בפלטפורמות שונות. ב-20017 הקימה את ארגון מודל עשיית הטוב – ארגון עסקי-חברתי בראשו עומד בנה דיויד אריסון והיא מכהנת בו כיו"ר. הארגון אחראי להטמעת המודל בתוך הקבוצה ומחוצה לו במטרה ליצור מצב בו חברות עיסקיות יהוו פלטפורמה ליצירת שינוי חיובי לאנשים, לכלכלה ולסביבה.

מדי שנה נבחרת אריסון כאחת מהנשים המשפיעות ביותר בישראל, הן בשל פועלה העיסקי והן בשל השפעתה באמצעות הזרוע הפילנתרופית: ב-2007 יזמה את יום המעשים הטובים שסחף מיליוני בני אדם בלמעלה מ-100 מדינות.

בין השנים 2018-2019 מכרה אריסון חברות אופרטיביות שהיו בבעלותה או שהחזיקה בהן כבעלת שליטה: בנק הפועלים, שיכון ובינוי, מלח הארץ ומיה. בהודעה שהוציאה לתקשורת ב-2019 אמרה אריסון:  "לאורך השנים הובלתי בשליחות את העסקים שלי והטמענו חזונות כמו חירות פיננסית בבנק הפועלים, קיימות בשיכון ובינוי, חיות במלח הארץ ושפע במיה.

"במקביל, השקעתי בהשקעות שונות מתוך ראיה של השקעות למען החברה והסביבה. לאורך השנים האחרונות מכרתי את רוב מניותיי בקרניבל קרוז ונשארתי עם אחוזים בודדים שאינם מהווים חלק מקבוצת השליטה. השקעתי בעשרות חברות ברחבי העולם מתוך אותה אסטרטגיה של השקעות למען החברה והסביבה.

"השקעתי בתחומים הבאים: טכנולוגיות בחינוך, אנרגיות מתחדשות, תשתיות ירוקות, פתרונות בנושא אקלים ועוד. החלטתי למכור את החברות האופרטיביות בארץ ובעולם על-מנת להמשיך בשליחות שלי, יחד עם חזון אישי של עשייה הרמונית.

"עובדי המטה של קבוצת אריסון בישראל ובעולם ממשיכים לפעול במרץ בהשקעות ובפילנתרופיה. אנו מכוונים לעוד השקעות , בין היתר בתחומים: FOOD TECH, טכנולוגיות שנותנות מענה לצרכים בסיסיים אנושיים, בריאות בדגש על רפואה מונעת ועוד".

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*