נשים מצליחות

הצלחת האישה בחברה שלנו ובכל חברה אחרת נתקלת במכשולים רבים הקשורים לחייה ותנאי עבודה מסויימים שנחשבים כמסורת לגבר. לכן על האישה לעבור מכשולים אלו ואם בכלל היא מצאה את העבודה המתאימה לכישוריה אז הדרישות ממנה והמחויבות שלה כלפי משפחתה ברוב המקרים יהיו אחד המכשולים שעוד יותר קשים והמונעים ממנה להתקדם ולהגיע להצלחה כלשהי. אך, זכותה של כל אישה להצליח ולהתקדם בחיים וזה מה שמחייב אותנו לעצור וללמוד מהנסיון של כמה מהנשים שהצליחו בחייהן המקצועית והשפעתן מוכחת בחברה בתחומי הכלכלה, העסקים, הפוליטיקה, המשפט, הרפואה, האקדמיה והמחקר או בתרבות ובקהילה.

אנו עדים בתקופה האחרונה שהרבה חברות, משרדי ממשלה ומוסדות ענק המנוהלות ע"י נשים שהוכיחו את עצמן וגרמו למקום שבו הן נמצאות הרבה שינוי והתקדמות. אם נתחיל בתחום הפוליטי ניזכר בתקופת קום המדינה ו"גולדה מאיר", מי לא מכיר, ראש הממשלה הרביעית והאישה היחידה שכיהנה מעמד זה עד היום, הובילה את מלחמת יום הכיפורים וההתשה עד שפרשה ב1974. בנוסף לנשים אחרות שכיהנו במקומות חשובים מאד בממשלה ובעולם הפוליטיקה כמו ציפי לבני שהיתה ממלאת מקום של ראש הממשלה, שרת החוץ ושרת המשפטים. דליה איציק כיושבת ראש הכנסת, לימור ליבנת, שולמית אלוני, שלי יחימוביץ', ועוד… שאין אפשר להתעלם מהחותמת הפוליטית שלהן ושל מה שהן תרמו למדינה ולעם הישראלי.

כדי להבין איך נשים מצליחות הגשימו את חלומן, הנה כמה כתבות אודות הנשים המצליחות והמשפיעות הכי הרבה בחברה הישראלית אם לא בעולם כולו.

שרי אריסון

בעולם הכלכלה והעסקים ישנן כמה נשים מהמשפיעות ביותר על הכלכלה והעסקים בישראל כמו אשת העסקים העשירה ביותר בישראל ואחת מעשירות העולם היא לא אחרת משרי אריסון בעלת השליטה בבנק הפועלים והבעלים של קבוצת אריסון.

עפרה שטראוס

עוד אחת מהנשים המשפיעות והמרשימות במשק הישראלי היא עפרה שטראוס כלת פרס התעשייה של שנת 2000 בקטגוריית המזון מטעם התאחדות התעשיינים והמכהנת משנת 2001 ליו"ר שטראוס עלית וב 2011 יו"ר לשכת המסחר ישראל- אמריקה, מהנשים המשפיעות והמרשימות ביותר במשק הישראלי.

גליה מאור

 וכמו כן גם בשוק ההון נשים השפיעו על המשק הישראלי כמו גליה מאור שכיהנה כמנכלי"ת בנק לאומי משנת 1995 עד תחילת שנת 2012. בתקופת עבודתה באחת המשרות הגבריות והכי מרשימות היא בחרה לאמץ גישה ניהולית אימהית ונשית מאוד.

שלי יחימוביץ'

אם נחזור קצת לפוליטיקה ישירות נחשוב על חברות הכנסת המכהנות כיו"ר מפלגות המשפיעות בפוליטיקה הישראלית והעולמית בכלל כמו חלי יחימוביץ' שהתחילה דווקא את הקריירה שלה כעיתונאית משפיעה שלא היססה לתקוף אנשי הון, פוליטיקאים, משרדי ממשלה ועוד .. עד שהודיעה שהיא מצטרפת לעולם הפוליטיקה שבו נחשבת לחוקקת פוריה בתחומים כלכליים, זכויות עובדים, נורמות שלטוניות ועוד. שלי הצטרפה למפלגת העבודה וב 2011 נבחרה כיו"ר המפלגה וכיהנה כראש האופוזיציה לחודשיים ב2012.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*