עצות לחיפוש עבודה יעיל במסגרת מכרזים

לחפש עבודה במכרז

הגשת עבודה במכרזים

לצד הצעות העבודה הרגילות בלוחות הדרושים ובאמצעי המדיה האחרים, ניתן למצוא לא מעט הצעות עבודה המפורסמות במסגרת מכרזים מטעם גופים פרטיים, ציבוריים וממשלתיים. הצעות מהסוג לרוב כוללות פירוט נרחב לגבי דרישות המועמד הרלוונטי לתפקיד ופרטי המשרה המוצעת. כמו כן, המכרז כולל את פרטי הגשת המועמדות, כולל תאריך יעד לסיום המכרז והנחיות לגבי מה שנדרש להגיש במסגרת הגשת המועמדות. היצע המכרזים הינו מגוון ומתייחס להצעות מעניינות בענפי תעסוקה שונים, החל מענף החינוך ועד ענף הנדל"ן והשירותים העסקיים. להלן מספר עצות שיוכלו להגדיל את הסיכויים להגשה מוצלחת של מועמדות להצעות מכרזים ולהקטין את סיכויי פסילת המועמדות על הסף בגין סיבות שאינן קשורות להתאמת המועמדות עצמה.

דרישות הסף התאמה מקסימאלית לדרישות

יש לקחת בחשבון כי בשונה מהצעות עבודה רגילות, שבהן בחלק מהמקרים, המגייס מגלה גמישות בהקשר לדרישות המשרה וממשיך בהליכים עם מועמדים שאינם בהכרח עונים על הדרישות בצורה מדויקת, גמישות מהסוג אינה מתקיימת בהצעות מסוג מכרזים. אם בהצעות רגילות המגייס יכול להתקדם בהליכים עם מועמדים רק על סמך התרשמותו מאיכותם ומהפוטנציאל הגלום, בהצעות מכרזים, גמישות מהסוג אינה מתקיימת כאשר דרישות ההשכלה ו/ או ניסיון תעסוקתי מינימאלי בתחום מסוים, כולל מיומנויות ממוקדות, אינן נמצאות. במקרה כזה, כשאין למועמד את כל מה שנדרש במסגרת פרטי המשרה, מועמדותו תיפסל על הסף. מסיבה זו, המגמה להעביר קורות חיים גם למשרות שאין לכן בהכרח את הכישורים הנדרשים, אינה מתאימה בכל הקשור למועמדות למכרזים ולא כדאי להשקיע אנרגיות ולהמציא את המסמכים הנדרשים מכיוון שהסיכויים להתקדם בהליך הגיוס הינם אפסיים. ובכל זאת, במידה וחסרות דרישות המוגדרות כדרישות שאינן חובה וכל החובה אכן מתקיים, הרי שכדאי כמובן להגיש מועמדות. בכל מקרה, חשוב במסמך קורות החיים תופענה כל הדרישות במכרז, כולל פירוט ההשכלה (מוסד הלימודים, שנות הלימודים והתעודה שהוענקה בסיומם- גם כשמדובר בתואר אקדמי או קורס מקצועי כמו קורס ניהול רכש, הפקת אירועים, ניהול פרויקטים ואחרים). כמו כן, נדרש פירוט מקומות העבודה (כולל מה הניסיון התעסוקתי כלל, מיומנויות וכישורים נרכשים). במידת הצורך, חשוב לצרף את כל המסמכים הנדרשים, כולל תעודות השכל והמלצות כתובות במידה ואלו נדרשות.

לוחות הזמנים והפרטים הקטנים על הדרך

יש לקחת בחשבון כי לכל מכרז יש דד ליינים משלו וחובה להגיש את המועמדות עד התאריך המצוין בפרטי המכרז. כל איחור בהגשת המועמדות, מכל סיבה שהיא, ללא כל התחשבות, יוביל לפסילת המועמדות ולא ניתן יהיה לגשת למכרז לאחר תאריך זה. מסיבה זו ובכלל חשוב להיות עם יד על הדופק ולהתעדכן לגבי הצעות מכרזים באופן קבוע גם באינטרנט וגם במדיה הכתובה. ישנם מקרים בהם הצעות מכרזים מתפרסמות באתרי הבית של גופים שונים במשק וכדאי לבדוק גם בקטגוריית הדרושים באתרים נבחרים בהתאם לתחום העיסוק הרלוונטי או לפי מקומות עבודה פוטנציאליים בתחום,כל למשל,אם אתם מעוניינים ומחפשים משרות לעורכי דין רצוי לבדוק משרות במשרד המשפטים,שירות בתי הסוהר,פרקליטות או כל משרה ממשלתית התואמת להשכלתכם. מעבר לעמידה בלוחות הזמנים, כדאי לשים לב לכל הפרטים הקטנים המצוינים במשרה ולוודא כי הכל מוגש כהלכה וכנדרש, כולל כל המסמכים שצריך לצרף. במידת הצורך יש גם למלא טופס הגשת מועמדות רשמי מטעם הגוף המגייס. יש לוודא כי אכן ממלאים את הטופס בצורה מדוקדקת וברורה כך שכל הנתונים יהיו בהירים בפני המגייס וכל הנדרש הוא להתקדם בהליכי הגיוס ולהתקבל למשרה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*