ויצו – מעונות יום

dreamstimecomp_18221921ויצו היא תנועת הנשים היהודיות שנוסדה בשנת 1920 באנגליה. הגיעה לפלשתינה אז וייסדה את השלוחה הראשונה בארץ בשנת 1927.

בשנת 1933 התאחדה עם התנועה הנשית "הסתדרות הנשים העבריות" שהפכו להיות שתיהן תחת השם ויצו.- לפני הקמת המדינה ויצו פעלה אז בכל מיני תחומים כמו קליטת העלייה, שירותים למשפחות נזקקות, בתי ספר וכפרי נוער, תעסוקת והכשרת נשים, פעילות פוליטית וציבורית, פעילויות התנדבותיות וכו'…

אחרי הקמת המדינה הוסיפה פעילויות אחרות של פיתוח פעילויות חינוכיות והתפתחותיות, פיתוח שירותים לנוער, פעילויות חינוכיות, תרבותיות וחברתיות, סיוע לחיילי צה"ל, סיוע למשפחות שכולות, פיתוח ואספקת שירותים לאוכלוסיית המיעוטים, שירותים לקשישים, ייעוץ לנשים ומניעת אלימות, והכי חשוב זה תמיכת תנועת ויצו במשפחות הקהילה ע"י הצעת שירותים רבים.

סיוע למשפחות הנזקקות ולנשים העובדות על מנת לגייס מקורות הכנסה חילופיים, וסיוע לאוכלוסיות החלשות עקב הידרדרות מצבן הכלכלי ע"י בניית מעונות יום , מרכזים לגיל הרך ועוד הרבה שירותים להורים . התנועה מסבסדת עלותם של שירותי מעונות למשפחות במצוקה כלכלית.

מטרת ויצו – לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות היום ולקדם את מעמד האישה בישראל …

מעונות הילדים של ויצו

מעונות היום של ויצו' הינם מעונות איכותיים, סביבה חינוכית, מאתגרת ומטפחת עבור הילדים. סל השירותים המוצע במעונות היום מותאמים לפי צרכי הילדים, ההורים ומקום עבודתם, שיתופיות עם גורמים מהקהילה ועוד הרבה שירותים נוספים… בכל מעון מוצעות תוכניות לימוד ופעילויות חינוכיות מיוחדות כמו משחקי חשיבה, למידה ומחשב, מוזיקה וכו'… המעונות מספקים ארוחה ואוכל בריא במהלך היום , ארוחת בוקר , ארוחה צהריים , וערב אם יש הארכת שעות …

תנאי הקבלה למעונות יום של ויצו : קליטת ילדים מגילאי חצי שנה ועד לגיל 3

רשימת סניפים ומעונות של ויצו בארץ

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*