מעונות יום לילדים

מהו מעון יום ומה החשיבות שלו

מעון יום זה המסגרת או המקום שבו שומרים על הילד ומטפלים בו, ילדים הנמצאים במעון יום בד"כ הינם ילדים עד גיל 3.

בחירת מעון יום נחשב כאחד התהליכים הכי קשים להורים, מאחר ומחקרים רבים הראו שהחוויות המוקדמות של הילדים משפיעות עמוק בהתפתחותם. מקומות אלו יכולים להיות בבית עם מטפלת, אצל אחד מבני המשפחה או חברים, גן שיש בו כמה ילדים וכמה מטפלות, או במרכז לטיפול בילדים כמו של נעמ"ת ויצו וכו'…

ילדים משחקים במועדונית
ילדים משחקים במועדונית

 השיקולים בבחירת מעון יום

לכל הורה יש את השיקולים שלו בבחירת מעון יום לילד. השיקולים הללו הינם:

  • מיקום המעון – המיקום מאד חשוב בעיני ההורים. בד"כ הורים בוחרים במעון יום הקרוב למקום העבודה או לבית. כדי שלא יצטרכו לבזבז זמן בנסיעות.
  • נקיון המעון – הורים יכולים לזהות את המעון המתאים אחרי שיבקרו בו בפעם הראשונה, וחשוב מאד שהמקום יהיה נקי מאד. הורים חושבים על בריאות הילדים שלהם יותר מכל דבר אחר, ודבר ראשון שהם מסתכלים עליו כשנכנסים למעון זה הסדר והנקיון.
  • ארוחות ואוכל- הורים שמחפשים מעון יום לילדיהם הם אלו שלא יכולים לשהות איתם במהלך היום ובטח אין להם זמן להכין אוכל חם ובריא, אז חשוב להם מאד שהילד שלהם יקבל מנה חמה ותזונה בריאה. מעונות רבים משקיעים בהכנת אוכל בריאותי ותזונה נכונה לילדים מהגיל הקטן. תזונה נכונה משפיעה על התפקוד הבריא של הגוף.
  • חינוך והתפתחות הילד – הורים רבים חשוב להם רמת המעון מבחינה חינוכית והתפתחותית, חוגי העשרה לילדים בכל התחומים, משחקי התפתחות כמו פאזלים, לגו והרכבה , ציור, אומנות, מחשבים, וכו'… משחקים ושיטות חינוך אלו יכולים לגרום לילדים להיות יותר מפותחים, יצירתיים ובעלי ידע רב בנושאים שונים.
  • בטיחות בבניין המעון- זה נושא מאוד חשוב כי כמו שהורים בוטחים בבטיחות בבתי הספר כך הם אמורים להרגיש כלפי בניין המעון. הורים צריכים להסתכל על הבניין עצמו שבו נמצא המעון של ילדיהם אם הוא בטיחותי, אמין, משופץ יש בו מקלט או ממד וכו'.. דבר מאד חשוב אם חס וחלילה קורה משהו שההורים יהיו בטוחים שילדיהם נמצאים במקום בטיחותי ולא מסוכן .
  • מספר הילדים – במידה ויש מספר ילדים רב זה יכול לגרום לבלבול אצל ההורים, מבחינה אחת שהמקום רצוי, אך יכול להיות שהמקום לא מספיק לכמות ילדים כל כך רבה, לילד אין פרטיות, אין תשומת לב לכל ילד, רעש, אי נוחיות, וכו'… דברים שיכולים להזיק לילד.
  •    חופשות המעון- רוב ההורים עובדים במהלך חופשת הקיץ, אז חשוב מאד לבדוק מועדי חופשות המעון, אם הם נוחים ומתאימים עם זמני עבודת ההורים וחופשותיהם. עדיף לדעת מראש מועדי חופשות המעון כדי שההורים יהיו מוכנים ולא יחפשו מקום לשים את הילדים בדקה התשעים . ישנם הרבה מעונות יום שעובדים כל ימי השנה.

במידה והורים יוצאים לעבודה הם יהיו חייבים לספק לילדיהם בית שני שיש בו חום, אהבה, חינוך, חברה ומשפחה ועוד… זה מה שנקרא מעון יום מצויין לילדים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*