לימודי משפטים והשכלה גבוהה לנשים

הבחירה בלימודי תואר ראשון יכולה להיות קשה במיוחד עבור אנשים בעלי פוטנציאל גבוה ותחומי עניין מרובים. השאלה בנוגע לבחירה בדבר מה אחד על פני אחר, לעולם אינה קלה, מאחר ותמיד ישנה תחושת החמצה ולו הקלה ביותר בלב, בנוגע לבחירה בדבר מה. אולם, כאשר מדובר בלימודי תואר ראשון ושילוב חיי משפחה יש לקחת בחשבון לא רק את הנוחות בכל הנוגע לתקופת הלימודים, כי אם גם את נוחות המקצוע שאותו תבחרו.

אמהות רבות בוחרות ללמוד לימודי משפטים בייחוד מאחר והדבר מאפשר בנייה של קריירה איכותית וריווחית לצד ניהול תא משפחתי. נוסף לכך, גם נשים שעדיין לא בחרו באמהות, חשות צורך ללמוד לימודי משפטים מאחר והמקצוע הנחשב והיוקרתי הזה משרת אפשרויות תעסוקה רבות. אולם לימודי משפטים אינם התחום היחידי הריווחי כמובן, ישנם לימודים נוספים היכולים להפוך לקריירה כלכלית ומעניינית כגון: לימודי שמאות מקרקעין, לימודי גישור, לימודי תיווך ונדל"ן והיד עוד נטויה.

לימודי שמאות מקרקעין גם הם הפכו לתחום מבוקש לנשים וגברים כאחד, בייחוד מאחר וניתן בהמשך הקריירה לצאת לעסק עצמאי ולבנות קריירה כאנשים עצמאיים ולא כשכירים, שזו כמובן אחת השאיפות הגדולות שיש לאדם בחייו. לימודי שמאות מקרקעין כוללים את כל ניהול התיווך, הקנייה והנדל"ן, תחום שאין ספק כי הוא ריווחי ומעניין.

אולם יש לקחת בחשבון כי כל סוג לימודי תואר ראשון או תעודה נמשכים משך זמן אחר. לימודי משפטים אורכים כשלוש שנים ולאחריהם יש לבצע סטאז' ומבחני לשכה, דבר שיש לקחת אותו בחשבון מאחר והוא לוקח מספר רב של שנים, ולא תמיד מתאים לתיכנונים ולבחירות שנעשו בחיים. לימודי שמאות מקרקעין יכולים להלמד בתור לימודי תעודה ואורכים לרוב בין שנה ושנתיים ולכן יכולים להוות בחירה נכונה יותר לאמהות, נשים וגברים כאחד.

לסיכום, ניתן לומר כי ישנם תחומי מקצועות רבים ומעניינים וכי על מנת לוודא כי אנו עושים את הבחירה הנכונה ביותר עבורנו יש לבדוק את כל הפרמטרים. גם בזמן הלימודים וגם לאחריהם, זאת על מנת שנוודא כי הבחירה שעשינו בנוגע למקצוע העתידי שלנו אכן תקדם אותנו בצורה הנכונה והראויה ביותר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*