הורות יעילה

הורות יעילה ומוצלחת

הורות יעילה פירושה משפחה מצליחה ומאושרת, שבניה יכולים להתמודד אחד עם השני בקלות וגמישות, ותומכים אחד בשני לא רק כספית אלא גם רגשית.

הורות מוצלחת

לגדל ילדים בצורה מוצלחת

גידול ילד זה הדבר הכי קשה שיכול להיות. הצלחת המשפחה ויעילות ההורות זה לגדל את הילדים שלך עד שיום אחד יהיה לך האומץ לתת להם ללכת בידיעה שיעשו את דרכם בעולם הזה ביושר, גאווה ואומץ, והורות יעילה היא הדבר שיגרום לילד לא משנה מה גילו לרצות לחזור הביתה רק ללילה אחד, כדי להרגיש מחדש את היחס, האהבה שקיבל בבית, הברכה, החום, וכל מה שמושך אותו לחזור הביתה!

ישנם הרבה גורמים המשפיעים על הורות יעילה והם:

  • הדרכה חברתית- ז"א לגרום לילד להיפתח מחוץ לבית, בחברה ולא להיות סגור בבית ובתוך המשפחה בלבד. אם האמא עובדת למצוא מעון יום מתאים כדי שישתלב עם בני גילו וילמד איך להתמודד עימם בתוך חברה מחוץ לבית.
  • סביבה – שתאפשר לכל בני המשפחה לחיות , להתקדם ולצמוח. ז"א שכל אחד מבני המשפחה יקבל את מה שהשני קיבל בהתאם למה שהוא צריך.
  • ערכים מיוחדים – לכל אחד ואחד . ז"א אם יש זקן במשפחה לא לתת לו להרגיש שהוא נטל על המשפחה להפך להתייחס אליו בכבוד ולזכור מה הוא עשה לטובת המשפחה , או אם אחד מהילדים לא הצליח בלימודים לא לגנות אותו אלא לשבח אותו במה שהוא כן מצליח ולתמוך בו בלימודיו על מנת שכן יצליח …
  • תמיכה – בכל אחד מהמשפחה כדי להגדיל את הביטחון העצמי שלו, והשתייכותו למשפחה הזו.
  • ההזדמנות- להביע את דעתו של כל אחד מבני המשפחה. ז"א שלא להגיע למצב שאחד במשפחה אין לו אישיות, מתוסכל או מופנם, על מנת שלא יהיה יוצא דופן בחברה.
  •  איזון – בין העצמאות לבין התלות : כל אחד צריך להיות עצמאי אך באותו זמן גם תלוי במשפחה במובנים מסויימים. ז"א להחליט כעצמאי אבל לזכור שיש לך משפחה שצריך להתייעץ איתה, בטח לא יתנגדו, אך ייעצו לך.
  • חוקים וכללים בתוך המשפחה- לכל משפחה צריך להיות חוקים וכללים שבניה יצייתו להם, גם אם זו משפחה חדשה, כמו בכל מדינה אם אזרחיה לא יצייתו לחוקיה, המדינה תהיה ברברית. אכיפת החוקים צריכה להיות בצורה מופרזת וגם גמישה , איך? במידה וחוק במשפחה מציין שילדים לא יוצאים בלילות למקומות בילוי ואם כן עד שעה 22:00 מקסימום , זה כן צריך להתבצע ולהתקיים, אך יש מצבים שצריכים להיות בהם גמישים, כמו באחת המסיבות החשובות לילד, שהוא יצטרך להתעכב ליותר משעה 22:00 … מצב כזה יכול ליצור אמונה בין הילד להורים, מאחר והוא מכיר את החוק, ובכל זאת הוריו אישרו לו כי הם מאמינים שהוא לא יעשה שטויות ולא יחרוג מחוקי המשפחה.
  • טעויות-  במידה ומישהו מבני המשפחה טעה, ללמוד להתייחס לאותה טעות כאל חוויה המובילה אותו לבגרות שלא יחזור עליה שוב, ולא להתייחס אליה כטעות שלא נסלחת.
  •  משפחה מצליחה ויעילה היא משפחה שאין בה צעקות, עצב, ודאגות, אלא מה שמאפיין אותה זה השמחה, האושר, והכי חשוב זה ההבנה וההיכרות בין בני המשפחה.
  • הכוונה ואוריינטציה- צריך שלכל אחד מבני המשפחה תהיה האפשרות לבחור בכיוון שהוא יראה לטוב בחיים אם זה תחום הלימודים, עבודה, וכל דבר אחר . לא להכתיב תנאים על מה ללמוד ואיפה לעבוד וכו' בהסתמך על נסיבות אישיות או משפחתיות . לתת עצמאות מוחלטת אפילו אם זה גורם לאכזבה, אך כמובן שטעויות מתמודדים איתם כאל התבגרות…