דיני עבודה

זכויות העובד לפי דיני עבודה מלאים בסעיפים ארוכים ובהתניות כך שלעיתים העובד עצמו אינו מודע להן. ברגע שבמקום העבודה יש ניהול משאבי אנוש אמין וישר, מכורח תפקידו להסביר לו את הזכויות העגונות בחוק לפי דיני עבודה. ישנם אנשים שעובדים שנים באותה עבודה ולא מודעים לכל חוק חדש שיוצא לפי דיני עבודה. במידה ולא יהיה מי שיאיר את עיניהם הם עלולים להפסיד זכויות רבות שלא ידעו עליהן.

מה כוללים דיני עבודה?

דיני עבודה כוללים זכויות רבות לעובד, מידי שנה נכנסים חוקים חדשים או משתנים חוקים ישנים. לא כל אחד מסוגל לעקוב אחר כל השינויים שמתבצעים, אך לעיתים זה הכרחי. ראשית כל, צריך לדעת כי אושרה הצעת חוק שקוראת לשוויון מלא בשכר בין גבר לאישה  וכי במידה ופוטרת ללא הצדקה אתה ראוי לפיצויים גבוהים. במידה וחלק משעות העבודה שלך הן בין השעות עשר בלילה ל-שש בבוקר משמע שכל המשמרת שלך נקראת משמרת לילה. כמו כן, מעסיק לא יכול לפטר אישה בהריון אלא אם כן יש סיבה מצדיקה ללא כל קשר להיותה בהריון. ישנם עוד חוקים רבים שמחוקקים או מבטלים אך האזרח הרגיל לא תמיד מודע לכך, לכן במקרים מסויימים מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין דיני עבודה שיכול להאיר את עיניכם לגבי זכויות המגיעות לכם לפי חוק.

כיצד אמור משרד משאבי אנוש לנהוג?

ניהול משאבי אנוש שעושה את עבודתו בחסד ומעוניין לדאוג לרווחת כל העובדים בארגון אמור לידע אותם בכל. פיתרון מוצלח לכך יכול להיות הדפסת כל החוקים החדשים שיוצאים בכל חודש לצד כל מה שהעובד זכאי לקבל לפי דיני עבודה. כך, כל עובד יוכל לגשת למשרד ניהול משאבי אנוש ולקרוא את החוקים שחוקקו ואת הזכויות שלו. מאחר ובמידה שכל עובד ייכנס בזמנו החופשי למשרד משאבי אנוש וידרוש מהם את זכויותיו ואת כל החוקים החדשים הם לא יוכלו להמשיך בעבודתם הסדירה. על כן זה יכול להיות רעיון נהדר להציב בפניהם את האפשרות הפתוחה לקרוא על כך מחוץ למשרד.

לסיכום

כל עובד חדש בארגון חייב לקרוא בקפידה את הזכויות להם הוא זכאי לפי דיני עבודה. במידה וכי הוא זכאי לזכות מסוימת לפי חוק ולא דרש אותה עדיין, על משאבי אנוש לדאוג שהוא יקבל אותה מיידית. ניהול משאבי אנוש אמור לחשוב לטובתו של העובד ולהעניק לו תחושת ביטחון וכי יש מי שעומד מאחוריו. במידה ולא כך, על העובד לפנות לבית הדין לעבודה ולהתלונן על כך.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*