בחירת חברת הסעות קבועה לילדים

אחת מהבעיות העיקריות של משפחות צעירות שגרות במושבים או ביישובים גדולים, נוגעת לאופן ההגעה למוסדות החינוך השונים. לעיתים מדובר במרחקים שהם גדולים מדי בכדי ללכת ברגל ואז נדרש צורך בהסעת הילדים למוסדות אלו. הבעיה היא, שכולנו בתור הורים עובדים, צריכים להגיע לעבודה ולעיתים ההסעה הזו בבוקר כרוכה בבזבוז זמן ובפקקים שנתקע בהם אח"כ… אז מה ניתן לעשות? לארגן הסעה לילדים. אבל איך בוחרים אחת שניתן לבטוח בה לאור כל סיפורי האימה היומיים בחדשות בהקשר זה?

חברת הסעות שעובדת באזור

כדבר ראשון, מומלץ מאוד ללכת על חברת הסעות שעיקר העבודה שלה הוא סביב אזור המגורים שלכם. ההגיון הוא פשוט, חברה שעובדת באזור, לא תגבה מכם תשלום נוסף על נסיעה מיוחדת כלשהי, דבר שיכול להסתכם באקסטרא מאות שקלים לחודש. בנוסף, אם מדובר בחברת הסעה מוכרת באזורכם, יהיה לכם קל יותר להשיג חוות דעת עליה.

מצאתם חברה? הגיע הזמן לחפש חוו"ד

אחרי שמצאתם חברה מוכרת שעובדת באזורכם, מומלץ לקחת ממנה הצעת מחיר, להגיע לראות את הרכבים שמשמשים להסעה, לבדוק שיש בהם חגורות בטיחות כפי שהחוק דורש, לבקר אפילו על הסעה אחת פעילה כדי לבדוק כיצד מתייחסים לילדים ומעבר לכך, לחפש חוו"ד באופן עצמאי על החברה דרך מכרים שגרים ברחוב או בשכונה שלכם או דרך האינטרנט. אל תוותרו על שלב הבדיקה הזו, שכן לכו תדעו איזה מידע מבהיל תגלו על החברה באינטרנט…

שומרי חוק

כפי שלא הייתם רוצים שמי שינהג באוטובוס שאתם עולים עליו הוא בשלילת רישיון או שחלילה לא הייתם רוצים לעלות למכונית שאינה מטופלת בזמן, כך גם במקרה שבוחרים חברת הסעות. בררו על הוותק שלה, בידקו האם מותקנים במושבים חגורות בטיחות תקינות כפי שהחוק דורש, בררו כמה ילדים עולים על רכב הסעה אחד? זכרו שעל כל הילדים לשבת בהסעה, בקשו לראות רישיון עסק כדי לדעת שמדובר בעסק מסודר, וקראו את לשון החוק הנוגעת לרכבי הסעה והצליבו את המידע הזה מול מנהל חברת הסעות. זכרו, ככל שתשאלו יותר שאלות ותבררו יותר פרטים, תצמצו את הסיכוי לסכן את הילדים שלכם. שימו לב, כי כדי לשמש כחברת הסעות, לחברה אמור להיות תקן לשמש כמוביל המסיע נוסעים, שימו לב כי לכל הרכבים בצי החברה יש רישיון כזה וכי החברה בעצמה נושאת רישיון מטעם משרד התחבורה לשמש כחברת הסעה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*