שרי אריסון

sheriarison1

רקע אישי

  • מצב משפחתי: נישאה שלושה פעמים ויש לה 4 ילדים. בפעם הראשונה היא נישאה לחוזה אנטוניו סווארס אמריקאי ממוצא קובני ויש לה ממנו 3 ילדים, ב1988 נישאה למיקי דורסמן הישראלי והתגרשו בשנת 2002 עם בן משותף לשניהם ובשנת 2003 נישאה לאיש העסקים האילתי עופר גלזר שהתגרשו בסוף 2009.
  • שנת לידה: נולדה ב 9 לספטמבר 1957
  • ארץ לידה: ארה"ב

תעסוקה

כיום :

  • הבעלים של קבוצת אריסון
  • בעלת השליטה בבנק הפועלים

תפקידים קודמים:

  • ראש הקרן לנכסים והשקעות
  • יו"ר חברת "שרגד אורחנים"
  • עבדה בתפקידי ביניים בעסקי אביה תד אריסון

השכלה

  • לימודי ניהול בתי מלון ומסעדות במכללת מיאמי דייד, היא ידועה בעיסוקה בתחום הרוחניות.

למה שרי אריסון נחשבת להצלחה

שרי אריסון ילידת ארה"ב היא אחת מנשות העסקים המשפיעות ביותר בשוק ההון, הכלכלה והחברה הישראלית והעולמית. היא נולדה בניו יורק למשפחת אריסון אחרי שאבא שלה תאודור (תד) אריסון עזב את הארץ והיגר לארצות הברית עם אשתו ובנם מיקי. הוא הקים אחת היוזמות הפרטיות שלו והיא ייסוד החברה להפעלת אוניות נופש בשם "קרנבל קרוז ליינס" שממנה התעשר והפך לאחד מאנשי העסקים המשפיעים ביותר. כשחזרו לארץ הקים אבא תד את חברת ההשקעות אריסון השקעות" בשנת 1991 שדרכה ביצע רכישות גדולות מאד עד שבשנת 1997 רכש את השליטה בבנק הפועלים מהממשלה שנחשבה לאחת הרכישות הכי גדולות שהיו אי פעם במסגרת מכירת נכסי הבנקים. כך שאחרי מותו של תד אריסון אביה של שרי אריסון הונו התחלק בין שני בניו מיקי ושרי שרכשה את השליטה על בנק הפועלים ומונתה כיו"ר אריסון השקעות.

השם שלה נקשר ישירות לבנק הפועלים אחרי שבשנת 2002 היא גיבתה את הבנק בהחלטה שלו לפטר 900 מהעובדים שלו בכך שהיא עמדה בראש מסיבת העיתונאים והסבירה את מהות הפיטורים ומה זה יכול לתרום לבנק ובמקביל מה כל עובד יוכל לקבל על מנת להבטיח את עתידו אחרי הפיטורים. נושא זה הפך למלחמה תקשורתית מה שגרם לה לעזוב את הארץ ולחזור אחרי שנה.

אביה של אריסון תמיד חשב שהיא צריכה לשבת בבית ולשמור על הילדים כמו כל אישה ואמא אחרת ולא ייעד לה קריירה כזו בעולם העסקים והכלכלה אך היא הפתיעה כאשר הצליחה להוביל את העסק של אביה אחרי שדרשה ממנו את חלקה מהירושה.

שרי אריסון היום מחזיקה בנכסים והן עצמי מהגדולים ביראל ובעולם ונשחבת לאחת הנשים הכי עשירות שיש היא מכהנת כיו"ר קבוצת אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, הבעלים של תעשיות מלח לישראל, שיכון ובינוי, ו-miya בנוסף לניהול של הקרן המשפחתית על שם תד אריסון, ארגון מהות החיים, עמותת רוח טובה וכמובן יום מעשים טובים וכולנו יחד.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*