מהי משרת אם ?

בעידן שלנו, עידן שבו כל אחת שואפת לשלב בין קריירה לבין להיות אמא מהסרטים ולעמוד בכל הציפיות של עצמה, משרת אם יכולה להוות פתרון מושלם לאמהות המגדלות פעוטות וילדים קטנים. מכיון ועדיין אין חוק מוסדר לגבי משרת אם, כל חברה, עסק או ארגון קובעים לעצמם את המאפיינים של משרת אם.

 

באופן כללי, משרת אם היא משרה שמבחינת היקף השעות, לרוב כמות השעות תהיה נמוכה יותר בהשוואה למשרה מלאה.יחד עם זאת, יש מקומות שאכן מאפשרים לאמהות לשמור על משרה בהיקף מלא, אך השעות הן גמישות יותר. כלומר, ניתן למשל להשלים את השעות מהבית בערב אחרי שהילדים הולכים לישון או בסופי שבוע למשל.

 

באופן עקרוני המטרה של משרת אם היא לאפשר לאם לצאת מהעבודה בשעה סבירה, כדי שהיא תוכל לצאת בזמן ולאסוף את הילדים מהמסגרות החינוכיות בין אם זה גנים, צהרונים או בתי ספר, מבלי שהיא תהיה תלוי באנשים אחרים שיאספו את הילדים ותוכל לבלות איתם את שעות אחר הצהריים, שעות שהן קריטיות לעיצוב אופים וחיזוק הבטחון העצמי של הילדים.

 

 

האם יש תפקידים מסוימים שמתאימים לאמהות?

היום, המודעות הולכת ועולה בהקשר של לאפשר לכמה שיותר אמהות לצאת בזמן ולהנות משעות עבודה גמישות ולכן יש משרות רבות שמתאימות לאמהות גם אם מדובר בנשות קריירה כמו עובדות בחברות הייטק, עורכות דין, מנהלות שיווק, מנהלות מוצר וכדומה…

 

בנוסף, נשים אחרי לידה זכאיות מבחינה חוקית לשעת הנקה במשך ארבעה חודשים מהיום שבו סיימו את חופשת הלידה ויכולות לנצל זכות זו בכדי לצאת מהעבודה מוקדם יותר מהרגיל.

 

לסיכום, היתרונות של משאת אם:

  1. שעות גמישות
  2. ניתן לצאת מהעבודה מוקם יותר בחלק מהימים
  3. ניתן להשלים משימות בבית מחוץ לשעות העבודה