טיפולי לייזר במחזור, הריון והנקה

השינויים ההורמונליים בגוף האישה במהלך החיים הם רבים. מעבר למחזור החודשי ישנם גם ההריון ותקופת ההנקה – זמנים שבהם ישנם בגופים שינויים הורמונליים חדים. אלו הן תקופות שמעלות לא מעט שאלות מן הסתם ואחת מהן היא האם ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר בהן. בואו נגע בכל אחד מהמקרים האלו וננסה להבין מה מותר ואיך.

לייזר בזמן המחזור החודשי

ברמה העקרונית אין שום בעיה לעבור טיפולי לייזר בזמן המחזור החודשי. מה שכן צריך לקחת בחשבון זה שבגלל המחזור אצל הרבה נשים סף הכאב יורד ויכול להיות שהטיפולים יהיו קצת פחות נעימים. נכון, לייזר זה לא טיפול כואב מדי אבל כן צריך לדעת את זה. ברוב המכונים נמנעים גם מלייזר במפשעה במהלך הוסת בגלל זרימת הדם והרגישות הגבוהה של האזור. כך או כך אפשר ועדיף לקבוע את התור לפני או אחרי המחזור.

לייזר בהריון

באשר להריון – כאן מדובר בתקופה שבה כלל לא מומלץ לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר או בכלל התערבות כימית או כירורגית מכל סוג שהוא. בימינו עדיין לא ידוע מספיק על ההשלכות של טיפולי הלייזר במהלך ההריון, אבל מה שבטוח זה שעדיף לא לקחת סיכון ולסכן חלילה את העובר או את האם.

לייזר בהנקה

כאן אפשר לומר שהדעות חלוקות ויש מכונים המטפלים בנשים מניקות. בכל מקרה אסור להשתמש בחומרים מאלחשים מכל סוג שהוא שייכנסו לזרם הדם ויגיעו אל חלב האם ובנוסף צריך לקחת בחשבון שבגלל השינויים ההורמונליים הטיפול עשוי לכאוב מהרגיל ואולי גם פחות יעיל מבדרך כלל. ככל נראה כי רופאים ממליצים לסיים את תקופת ההנקה ורק לאחריה לחדש את טיפולי הלייזר אם הדבר מתאפשר.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

גלקסי S23 – המכשיר החדש מבית סמסונג – להזמנה מאתר פלאפון עם 5 שנות אחריות מהיבואן הרשמי ושליח עד הבית!