חמישה מוזיאונים לילדים

אם גם אתם מחפשים חוויה מהנה, מעשירה ולימודית לילדים – מוזיאונים לילדים הם בלי ספק בחירה מצוינת. הנה חמישה מוזיאונים מומלצים ברחבי הארץ שכדאי להכיר.

מוזיאון לילדים בתל אביב

– מוזיאון הטבע בתל אביב: מוזיאון לילדים ומשפחות שבו אפשר להתרשם מהטבע הארצישראלי לדורותיו. המוזיאון כולל תערוכות קבועות ומתחלפות ולא מעט מיצגים אינטראקטיביים המזמינים את המבקרים לקחת חלק בלמידה חוויתית. המוזיאון מרתק ומעניין לילדים ולמבוגרים כאחד והיתרון הגדול זה המיקום שלו בסמוך לאוניברסיטה בתל אביב, מה שמאפשר הגעה בקלות ובנוחות. שימו לב – בימים מסוימים ניתן לרכוש כרטיס משולב למוזיאון ולסיור מודרך בגן הבוטני וזוהי בהחלט חוויה מומלצת שלא כדאי לפספס.

ילדים במוזיאון

מוזיאונים לילדים בצפון

– המדעטק: המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל. זהו מוזיאון המדע הגדול בישראל. המוצגים בתערוכות השונות הם ברובם אינטרקטיביים ומזמינים את ההורים והילדים לקחת חלק בחוויה ולהתנסות במדע הלכה למעשה. בחצר של המוזיאון יש פארק מדע עצום שלא כדאי לפספס.

– מוזיאון רכבת ישראל: מוזיאון ייחודי שמציג את תולדות הרכבות בישראל החל מחנוכת הקו הראשון ב-1892 ועד לתנופת פיתוח הרכבת בימינו אנו.

מוזיאונים לילדים בירושלים

– מוזיאון המדע בירושלים: מוזיאון מדע ייחודי ומדליק לילדים שעוסק בנושאים שונים כמו מערכת החשמל, המורשת המדעית של לאונרדו דה וינצ׳י ועוד. שווה לברר מראש ואפשר ליהנות במקום מאירועים מיוחדים והדרכה בתיאום מראש.

מוזיאונים לילדים בדרום

– מוזיאון בן גוריון: מוזיאון בן גוריון בשדה בוקר מספק הצצה נדירה אל ימי קום המדינה ואל מורשתו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון. המוזיאון כולל כמובן את הצריף של בן גוריון בקיבוץ שבו התגורר במשך חייו ושביטא את החזון שלו של הפרחת הנגב.