אפרת פלד

רקע אישי

             מצב משפחתי: בזוגיות, אם לשניים.

             שנת לידה: 16 במאי 1974

             ארץ לידה: ישראל

             יו"ר ומנכ"ל אריסון אריסון השקעות ומנכ"ל  SAFO – המשרד המשפחתי של שרי אריסון במיאמי.

תעסוקה

אפרת פלד מכהנת כיו"ר וכמנכ"ל אריסון השקעות וגם כמנכ"ל SAFO – המשרד המשפחתי של שרי אריסון במיאמי, עם תיק השקעות המוערך בשווי 6 מיליארד דולר. היא חברת דירקטוריון באריסון השקעות וחברת דירקטוריון בקרן המשפחתית על-שם תד אריסון.

פלד מכהנת בדירקטוריונים של מספר גופים עסקיים ופילנתרופיים. היא הייתה חברה בפורום המנהיגים הגלובליים הצעירים של הפורום הכלכלי העולמי, ובקבוצת Lead, הנבחרת היוקרתית מטעם היוזמה הגלובלית של קלינטון. כמו כן, היא חברת המועצה הבינלאומית של מכון ויצמן. עד 2018 כיהנה בדירקטוריונים של: בנק הפועלים, שיכון ובינוי, מיה ומלח הארץ.

השכלה

פלד, בעלת תואר שני במנהל עסקים (EMBA) בתוכנית הבינלאומית Kellogg-Recanati של אוניברסיטת Northwestern האמריקאית, היא רואת חשבון מוסמכת, ולה תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה, ותעודת לימודי המשך בשמאות וניהול מקרקעין, מאוניברסיטת תל אביב.

למה אפרת פלד נחשבת לסיפור הצלחה

כדמות בולטת בתחום העסקים בארץ, פלד גם מקיימת קשרים הדוקים עם מוסדות וגופים בינלאומיים. היא זוכה להכרה בקהילה העסקית העולמית ונבחרה פעמיים ברציפות על ידי מגזין פורצ'ן כאחת מ-50 הנשים החזקות בעולם. מגזין פורבס האמריקאי בחר בה ב-2009 לאחת מ-100 הנשים החזקות בעולם.

פורבס ישראל חוזר ומדרג את פלד ברשימת הנשים החזקות בישראל. לפלד הוענק פרס המצוינות לבוגרים (Alumni Merit Award) מטעם אוניברסיטת Northwestern האמריקאית, ו-Stevie International Business Awards העניק לפלד את פרס מנהלת השנה, בקטגורית הקונגלומר.

פלד:  "אני חושבת שכל העשייה העסקית שלנו בארץ ובעולם מכוונת ליצירת ערך מוסף לחברה, לכלכלה ולסביבה על מנת לייצר שינוי מהותי עבור אוכלוסיות גדולות ברחבי העולם. לשם אנחנו מכוונים בכל המיזמים שלנו. השאיפה היא להמשיך ולפתח בכל העולם עסקים שיש להם ערך מוסף חיובי ו-DNA ערכי בריא – יחד עם המנהלים והעובדים שלצידי".