שינוי קריירה

הטבות מס לאמהות חד הוריות

ישנן סיבות רבות אשר יגרמו לנו לרצות לבצע שינוי דרסטי, כזה שיגרום לנו לחייך יותר בבוקר, להרגיש מאושרות יותר או פשוט להרוויח יותר כסף. כל אחת וסיבותיה.

שינוי קריירה יכול להיות שינוי מבורך אך גם לפעמים כרוך בשינוי זה אומץ רב תקופת הסתגלות ואף כשלון. בין אם זו השחיקה רבת השנים או תחושת שעמום וחוסר רלוונטיות שמובילה אותנו להחלטה שאולי הגיע הזמן להמשיך הלאה, או שמע מניעים כלכליים ישפיעו על ההחלטה לשינוי קריירה. לפעמים צריך לעצור לרגע ולשאול את עצמנו מספר שאלות לפני ביצוע ההחלטה:
  • האם אני קמה בבוקר מאושרת כשאני מביטה במראה לפני שאני יוצאת לעבודה?
  • מהי רמת האנרגיה שלי מ 1-10?
  • האם אני מרגישה חיונית במקום העבודה?
  • האם הזמן שלי שווה?
זה אמנם נשמע טיפה מצחיק לעמוד מול הראי ולשאול את עצמך את השאלות הללו, אך העיניים שלנו יסגירו את האמת ולא נצליח להתחמק ממנה. לפעמים הריון וחיפוש אחר משרת אם גם יובילו אותנו לשינוי בקריירה. במאמר הבא נסקור את הסיבות השונות לשינוי קריירה.

שינוי קריירה ממניעים אישיים

ישנם אנשים המחפשים את השינוי ממקום אישי, אנשים שמאסו בסביבת העבודה שלהם, החל מאשת ההייטק שכל חייה עבדה בסביבת מחשבים ובמשרדים סגורים וכעת מעוניינת לעבוד בסביבה פתוחה ירוקה ומלאת אינטראקציה חברתית. ועד לאמא הטרייה שכל חייה עבדה בעבודות אשר לא מתנגשות טוב עם גידול הילדים ומחפשת משרה אשר תאפשר לה להשקיע יותר זמן בבית מאשר בעבודה. אני מניח שרובנו נוכל להזדהות עם הדוגמאות הללו הנובעות מתוך רצון לשנות את הסביבה ועד להגשמת אידיאל מסויים.

שינוי קריירה ממניעים כלכליים

ראשית חשוב להדגיש כי שינוי קריירה ממניעים כלכליים כמו הרצון בשכר גבוה יותר הם הגיוניים בעידן המודרני אשר דורש עדכוני שכר תכופים עם עליית יוקר המחייה. שאלות שחשוב לשאול בנושא זה הם כיצד אני מצליחה לתעל את היכולות שלי לטובת שינוי קריירה שיניבו לי הצלחה כלכלית גדולה ממה שהצלחתי להשיג עד כה ואיך אני עושה זאת? אך חשוב מאוד לזכור כי כסף הוא איננו הכול, לפעמים בעבודה מסויימת יציעו לך שכר גבוהה אך סך התנאים ושעות העבודה לא ישתוו כלל לעבודה הישנה, לכן מומלץ לבצע חישוב של כלל השעות החודשיות כולל התנאים המקיפים לפני המעבר.

שינוי קריירה מתוך חיפוש אחר אתגר

ישנן נשים אשר מחפשות לעשות שינוי קריירה מתוך החיפוש אחר הערכה ותחושת אחריות. לכל אחת מאיתנו יש זיכרון ישן מעבודה לא מספקת משעממת ולא מאתגרת שעשינו רק מכיוון שלא היה לנו עדיין את סט הכישורים המתאים למציאת עבודה מספקת. לרוב מדובר בעבודות שחוזרות על עצמן או עבודות שבהתחלה הביאו לנו סיפוק אך עם הזמן הרפטטיביות השחיקה או השינוי בהון האנושי הביאו אותנו לנקודת שבירה וחוסר רצון להמשיך בהן. לסיכום, רבות מאיתנו עלולות למצוא עצמן מבולבלות אל מול מבחר האופציות העומדות בפניהם וכל אישה וסיבותיה אשר יהיו זקוקה ברוב המקרים ליד מכוונת שתעזור לה להבין איך לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר עבורה. אף על כל הקשיים והבלבול ישנם ארגונים מקצועיים אשר מודעים לשינוי הרחב שקורה בעידן המודרני בו אנשים בוחרים לשנות קריירה ואנו עדים להתעצמות התופעה שעתידה לגדול למימדי ענק בשנים הבאות. טיפ הזהב שלנו אליכן היא לא להתבייש לשתף את הסביבה הקרובה אליכם לקראת מהלך המתוכנן לפעמים מילה טובה מחברה או מחבר משפחה יכולים לחולל פלאים ולפתוח אותנו לכיוונים שכלל לא חשבנו עליהם בעבר. וכמובן אין להתבייש להתייעץ עם בעל מקצוע אשר תפקידו לכוון אותנו אל הנקודה הטובה ביותר עבורנו. מרחבי הרשת: עופר איתן – לינקדין