קרנית פלוג

קרנית פלוג היא נגידת בנק ישראל, עומדת בראשו של בנק ישראל וכחלק מתפקידה היא אחראית על ניהול המדיניות הכלכלית ולשמירה על היציבות הכלכלית במשק הישראלי.

פלוג נולדה בשנת 1955 ועלתה מפולין לארץ כאשר הייתה בת שלוש. היא בת לאביה נוח פלוג שעבר בעבר במשרד האוצר וכיהן כיועץ כלכלי בשגרירות ישראל בגרמניה ולאמה דורותה -רופאת ילדים במקצועה.

לפלוג סיימה בהצטיינות את לימודי ה- MA שלה באוניברסיטה העברית בישרולים בכלכלה וסיימה בשנת 1985 לימודי דוקטורט בכלכלה באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק.

בשנת 1984 הצטרפה פלוג בתור כלכלנית לקרן המטבע הבינלאומית וכאשר חזרה ארץ בסוף שנות ה-80, עבדה במחלקת המחקר של בנק ישראל בנושאים שונאים. באמצע שנות ה-90 פלוג החלה לעבוד בבנק האינטר אמריקני ובשנת 1997 מינו אותה לסגנית מנהלת המחקר. בשנת 2001 פלוג מונתה למנהלת המחלקה בהנהלת בנק ישראל.

פרט לתפקידה בבנק ישראל, פלוג עוסקת בתחומים נוספים כמו למשל העלאת גיל הפרישה לנשים, אכיפת חוקים אשר אוסרים על אפליה בעקבות גיל, ביצוע הכשרות מסוגים שונים, סיוע לעובדים המרוויחים שכר נמוך ועוד.

אחד ההישגים של פלוג הוא בכך שזכתה בשנת 2014 כאחת משבעת נגידי הבנקים הטובים ביותר בעולם, תואר אשר ניתן לה על ידי המגזין החשוב והמכובד הגלובל פיינס.