סיגל אלבוחר ועופר אלשיך על הקיצוץ הדרוש בתקציב חדשות 2

עופר אלשיך - רשת
עופר אלשיך - רשת

סיגל אלבוחר, סמנכל"ית הכספים של זכיינית ערוץ 2 קשת פנתה במכתב משותף עם עופר אלשיך מרשת אל אבי וייס מנכ"ל חדשות ערוץ 2 בדרישה להציג קיצוץ של 10 מליון ש"ח בהתאם להחלטת ועדת לוקר. "ברור לנו כי הקיצוץ הנרחב יגרום לקיצור משמעותי באורך המהדורה המרכזית", כתבו.

דרישה זו של עופר אלשיך וסיגל אלבוחר מטעם שתי זכייניות ערוץ 2 היא הדרישה השניה במספר מתוך התקציב השנתי של חדשות ערוץ 2, העומד על כ 92 מליון שקלים.

ההערכה היא כי בעקבות הקיצוץ תאלץ חברת החדשות לקצר את משך המהדורה המרכזית ל30 דקות. בנוסף עומד בסימן שאלה המשך שידורן של התוכניות "תכנית חיסכון", "אולפן שישי" ואף המהדורה הצעירה.

עופר אלשיך - רשת
חברת החדשות (לשעבר "חדשות 2") הוקמה בשנת 93 עת הוקם הערוץ השני ובמהרה הפכה לאחד מהמותגים המובילים והמזוהים ביותר עם הערוץ שכבש את טבלאות הרייטינג. המהדורה המרכזית והמגזינים השונים ביססו את מעמדם כמקור מידע אקטואלי ראשון במעלה בקרב צרכן התקשורת הישראלי. מעבר למהדורה המרכזית השיקה חברת החדשות תוכניות אקטואליה נוספות כגון "אולפן שישי" המשודרת בשישי בערב, "חדשות סוף השבוע" המשודרת בימי שבת, "תוכנית חיסכון" – המגזין הכלכלי של חברת החדשות המשודר מדי ערב לפני החדשות ו"שש עם" , מגזין אקטואליה המשודר בימי השבוע בשעה 18:00.

כאמור פנייתם של עופר אלשיך וסיגל אלבוחר לקיצוץ מיידי של 10 מליון ש"ח עלולה לסכן את המשך שידורם של המגזינים השונים של חברת החדשות. בהמשך יתכן ותקוצר המהדורה המרכזית ואף לא תהיה ברירה אלא לצאת בתוכנית פיטורים מוגבלת.