סדרת האג"ח שלמה החזקות בבעלות אסי שמלצר ועתליה שמלצר מגייסת הון

אסי שמלצר- יו"ר שלמה החזקות

חברת שלמה החזקות ליסינג בבעלות עתליה שמלצר, הודיעה בתחילת השבוע  האחרון כי סבב הגיוסים הכספי האחרון שלה צפוי להתרחב ולהגיע ל-400 מיליון ש"ח במקום 200 מיליון שתוכננו מלכתחילה.

ההרחבה שהוחלט על הכפלתה, הוחלטה על סמך דיווחים קודמים של החברה בנוגע לביקושים לסדרת האג"ח החדשה שלה העומדים על 658 מיליון ש"ח בשלב הראשון ולעומת זאת התחייבויות בסך 342 מיליון ש"ח.

לאחר שהסדרה קיבלה דירוג A עם אופק יציבות לטווח הארוך מטעם חברת S&P מעלות, התקבל האישור על הכפלת הגיוסים.

תקדימים קודמים להכפלת הגיוסים

הכפלת סכום הגיוסים עבור סדרת אג"ח ט"ז אינה מפתיעה, שכן היו לה תקדימים גם בסדרות אג"ח אחרות של החברה. כך לדוגמא, בחודש יולי האחרון, החברה הודיעה על סבב גיוסים ראשוני של 200 מיליון ש"ח, לאחר מכן הוא הורחב בדומה לסדרה הנוכחית ולבסוף הסכום הסופי שגוייס עמד על 343 מיליון ש"ח בשלב הציבורי.  כבכל ארבעת סדרות האג"ח האחרות של הקבוצה, גם סדרה זו מסתמכת על שעבודים לטובת הקרן של כלי הרכב של חברת הבת של שלמה החזקות- שלמה רכב.
לאחר יציאת הסדרה להנפקה ציבורית מסודרת, בעוד מספר ימים, צפויה להתקבל על הקרן ריבית של 2% כאשר הצפי לפרעון יהיה בין השנים 2017-2023.

חברת שלמה החזקות, היא קבוצת עסקים פרטית בבעלותו של אסי שמלצר אשר משמש גם כיו"ר הקבוצה. לחברה, מספר חברות בת הן בתחום הרכב ובתחומים נוספים כדוגמת שלמה נדל"ן, שלמה רכב ועוד.

להודעה המלאה בדבר הרחבת הגיוסים-ראו כתבה שהתפרסמה באתר TheMarker

עוד משהו שיעניין אותך: ליסינג