משרת אמא

עבודה מהבית

dreamstimecomp_15538130מהי משרת אמא, למי מיועדת, כמה שעות ומהו היקפה של משרה כזו? מי זכאי לה וכו'…? כמה נשים ואמהות במדינת ישראל מחפשות עבודה שיוכלו לשלב בינה לבין הבית, המשפחה והילדים וכמובן להגשים את עצמן? משרת אם פירושה משרה עם שעות עבודה גמישות, והיקף המשרה הינו חלקי.

היקף משרת אמא והשעות הגמישות שמרכיבים אותה מוגדרות לפעמים בחברות וארגונים גדולים כבעלות תקן וקרטריונים מיוחדים שכל חברה מכתיבה לעצמה ולעובדיה מאחר ואין עדיין חוק במדינת ישראל שמחייב משרת אם בכל מקום תעסוקה.

משרת אם – חצי, 3/4 או משרה מלאה?

משרת אם היא המשרה שהיקפה נמוך ממשרה מלאה שבד"כ משרה של כמה שעות ובמיוחד מהבוקר עד אחה"צ כך שתוכלנה להכין ולקחת את הילדים לגן או לביה"ס ולהספיק להוציא אותם הביתה בשעת הסיום. בשנים האחרונות אנו עדים לכמות גדולה של נשים העובדות ומתפרנסות מבלי לצאת אפילו מהבית כמו אלו שכותבות תכנים, מאמרים, מעצבות, ועוד… שיכולות להקפיץ את ילדיהם, להישאר איתם מבלי לשכור מטפלת ולהוציא אותם מהגן מבלי להתעקב ולבקש מהשכנה לקחת אותם.

ישנם מקרים שבהם האישה תוכל לעבוד במשרה מלאה כך שבהלך היום תוכל לקחת שעה מסויימת או יותר על מנת להניק את הילד שלה או פשוט להגיע למסגרת שבה הוא נמצא כדי להוציא אותו אך במקביל היא תוכל לכסות את השעות האלו בימים אחרים ובכך תיחשב המשרה למלאה. אך ישנם מקרים אחרים שבהם המשרה היא חלקית של חצי או 3/4 משרה כך שתחילתה משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הצהריים שבהן הילד חוזר מהמסגרת ועוד… כל התנאים האלו למשרת אמא תלויות בזה שהעובדת תעדכן את הממונים עליהם ומקום העבודה ביכולת שלה לעבוד ובאיזו שעות נוח לה.

משרת אם אינה חייבת להיות מוגבלת מבחינת שעות, תפקידים או תחומים מסויימים מאחר וישנן אמהות שמעדיפות לעבוד הרבה שעות וישנן אחרות שאין ביכולתן לחפש מסגרת נוספת לילד שלהן ומחפשות משרה שתתאים להן מבחינה תעסוקתית, כספית והכי חשוב הוא תיאום בין שעות העבודה לשעות היותה עם ילדיה או משפחה.

השוק התעסוקתי כיום מלא בעבודות המגוונות שמאפשרות עבודה מהבית אשר מהוות פתרון אידיאלי למשרת אמא כך שהיא יכולה להישאר בבית אפילו מבלי לחפש מסגרת אחרת לילד שלה.

למציאת משרת אם בהיקף חלקי היכנסי ללוח המשרות של נשים עובדות.