מסחר עצמאי בבורסה – כך תעשי זאת

מסחר עצמאי בבורסה הוא בעצם חשבון השקעות בו הלקוח משקיע את הכספים שלו בצורה עצמאית, ללא תלות בגוף פיננסי כלשהוא. אם גם את מעוניינת ללמוד קצת ולהתחיל לקיים מסחר עצמאי בבורסה, הנה כמה דברים שכדאי לך לדעת.

למעשה, הכספים מוזרמים בצורה ישירה למתן הוראות למסחר בבורסה, אבל זה לא מחליף את האפשרות להיעזר ביועץ השקעות, במקביל למסחר העצמאי.

למי זה מתאים?

למעשה, מדובר בתהליך שמתאים כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו. ניתן להתחיל לסחור בבורסה, כבר עם סכומים מינימליים של 20 אלף שקלים. האפשרות לסחור באופן עצמאי ניתנת גם לאנשים שרוכשים את ניירות הערך לטווח הארוך וגם למשקיעים שמשקיעים בטווח הקצר.

הנה כמה טיפים שחשוב שתקחו אתכם כבר ממהתחלה

  1. זמינות גבוהה – מסחר בשוק ההון דורש רמת זמינות גבוהה ומחייב מעקב בכל רגע נתון. לפעמים, צריך לבצע שינוי של כאן ועכשיו, לכן חשוב לבחור בחברת מסחר עצמאי בבורסה המעניקה רמת זמינות גבוהה, בכדי שבזמן אמת, יהיה לכם למי לפנות.
  2. התחילו בקטן ולאט לאט תתקדמו – לא מומלץ להתחיל כבר ממהתחלה בסכומים גדולים. עדיף להתחיל בסכומים קטנים ורק אחרי שתצטברו קצת ניסיון בתחום ותבינו את חוקי המשחק, תוכלו להשקיע בסכומים גבוהים יותר.
  3. נסו להבין לעומק את רמת החשיפה שלכם – מדובר בהשקעה בסיכון גבוה ולכן חשוב לעשות קצת שיעורי בית ולהבין את רמת החשיפה של המינוף.
  4. הכירו לעומק את המכשיר הפיננסי בו אתם משקיעים

הטיפ הנוסף ואולי החשוב ביותר שכדאי לכם לאמץ הוא להיות סבלניים. מדובר בהשקעה יום יומית, השקעה המחייבת אתכם לנתח את מצב ההשקעות שלכם ולבחור את הדרך הטובה ביותר להשקיע. לכן, הפגינו סבלנות וקור רוח, אל תתיאשו עבר בהתחלה, למדו את התחום ולאט לאט הדברים התנהלו עבורכם בצורה טובה יותר.