מדוע חשוב להשקיע בהדרכה הורית בשנות ההורות הראשונות?

הורות

לא סתם אומרים שהורות זה מקצוע. מדובר בעבודה יומיומית המשלבת הקניית ערכים, סלילת מסלול דרך, חינוך, הצבת גבולות מבלי לשכוח מתן אהבה אינסופית, דאגה והשתדלות. אין כזה דבר הורה טוב או הורה רע, ילד טוב או ילד רע, יש קשיים שמלווים אותנו במהלך הדרך הבאים לידי ביטוי בהתנהגויות שונות אותן קשה לנו לקבל. מה שקורה לרובנו ההורים בפועל הוא שכתוצאה מחוסר ידע, חוסר כלים להתמודד עם המצבים השונים של ההתפתחות והגדילה של ילדנו אנו לעתים מרגישים אבודים, חסרי אונים ממש.

אז מה עושים לומדים !

בדיוק כמו שלפני כמה שנים יצאתם לדרך מקצועית והחלטתם ללמוד מקצוע -עריכת דין, רפואה, תכנות או הוראה, הורות היא מקצוע אותו יש ללמוד ולהשקיע בבסיס של הבסיס, להבין מדוע הילד מתנהג כמו שהוא מתנהג ולא פחות חשוב לדעת על מה חשוב לשים דגש ואיפה אפשר לשחרר. אם לא נדע את החוקים ואת ההתנהגויות השונות, נבין מדוע ילדנו מתנהגים בצורה כזו או אחרת, איך נדע כיצד לעמוד מולם ולייצג עבורו בדיוק את מה שהחלטנו שאנו רוצים לייצג או טרם בכלל הגיע לעולם. בסופו של יום חשוב לזכור – אנחנו הדמות האחראית עבור הילדים שלנו, ילדים זקוקים לביטחון ויציבות לכן אם לא נדע איך עלינו להתנהג, גם אנחנו וגם הילד שלנו צפויים ללכת לאיבוד. השנים הראשונו הן השנים הקריטיות ולכן כדאי ומומלץ להיעזר בדמות מקצועית.

חשוב מאוד להשקיע בלימודי הדרכה הורית במיוחד בשנותיו הראשונות של הילד שכן אלו השנים שבהן הוא בונה את האישיות שלו, לומד לחקות אותנו ומקבל את הדרך שאנו נותנים לו.

החשיבות של הדרכה הורית כיצד היא תתרום לנו?

  • הדרכה הורית מקצועית אשר מותאמת לצרכים שלנו תקנה לנו מיומנויות להתמודד עם הקשיים השונים המלווים את הילד.
  • הדרכת הורית משלבת כל מיני גישות – משפחתיות, פסיכולוגיות, קוגנטיביות ומאפשרת להבין את הדברים וההתרחשויות בבית ממקום קצת אחר, עמוק יותר.
  • הדרכה הורית תסייע לנו לאזן את התנהגויות הילד בסביבה שלו ותאפשר לנו לבנות וליצור סמכות הורית אמיתית, כזו שמשפיעה על הילד, בונה אותו ומחזקת את הביטחון שלו.