כיצד מאזנים בין העבודה לחיים הפרטיים?

נשים עובדות

אם לפני 25 ואפילו 30 שנה המשפחה הייתה לערך עליון וההורים שלנו היו משקיעים המון זמן בחינוך, הקניית הערכים, הכנת שיעורי בית ודאגו שתמיד יהיה אוכל מזין וטעים בצהריים, היום הרצון לפתח קריירה ולעמוד בסטנדרטים המקצועיים של שנות ה-2000, אחרת לא נגיע לשום מקום עלול לגרום לנו לתחושה כי אנו לא עושים כל מה שצריך עבור הילדים שלנו. השעות שבהן אנו נמצאים בעבודה לעתים עוברות את גבול הטעם הטוב ואנו מתקשים למצוא את הזמן שבו נוכל להקדיש את מלוא תשומת הלב לילדנו ואף להשקיע בעצמנו. אז הנה כמה טיפים פשוטים שיסייעו לכם לאזן בין העבודה לחיים הפרטיים.

  1. בגדול, כדי ליצור את האיזון לו אנו מייחלים, אנו זקוקים ליותר זמן. ההחלטה לקצר לפחות יומיים בשבוע ולהגיע הביתה מוקדם יותר יכולה בהחלט לפנות לכם לא מעט זמן. אז נכון שאנו רוצים שהבוס או הבוסית יהיו מרוצים מהתפוקה שלנו, אך בואו לא נשכח שהקמנו משפחה בשביל לגדל את הילדים ולא בשביל לשלם לבייבי סיטר או לבקש אינספור טובות מסבא וסבתא.
  2. צרו אילוץ שיגרום לכם לצאת מוקדם יותר. נכון שכשיש לכם טיסה, חתונה או אירוע אחר שדורש מכם לצאת מוקדם, לא משנה מה יתהפך העולם, אתם יוצאים. בימים בהם אתם יוצאים מוקדם, צרו אילוץ שבאמת יחייב אתכם לצאת.
  3. תגדירו לעצמכם זמן שאתם לא זמינים בו – העולם הדיגיטלי נתן למילה זמינות משמעות אחרת. אז נכון שהעובדה שהמייל נמצא בתוך הסמארטפון, הווטאצפ ושאר האפליקציות מאפשרות לכם להראות את נאמנותכם למשרה, אך נסו להגדיר זמן שבו אתם פשוט לא עונים יותר. החל משעה x אני כבר לא זמין עד לשעה x בבוקר.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – מייסד ומנכ"ל חברת SMS ניהול פרויקטים