כיצד לשמור על עור תינוקך?

מטרנה

כל הורה לתינוק רך מכיר את התחושה העזה והצורך להעניק לו בטחון ושלווה ובעיקר לשמור על בריאותו. בדיוק בגלל זה הורים רבים מקפידים על תזונה נכונה, שעות שינה וגירויים מנטליים מספקים, אך נראה כי לא הרבה הורים מודעים לחשיבות הגדולה של שמירה על עור התינוק ועל כן אנו רוצים לתת כמה דגשים כיצד לעשות זאת בצורה נכונה.

שמירה על הלחות

למען האמת, שמירה על לחות העור זה דבר שמומלץ לכל אחד, אבל בהחלט חשוב אף יותר כשמדובר על תינוקות ופעוטות. יבשושיות בעור היא בהחלט נפוצה במיוחד בימים הראשונים לאחר הלידה, ובעוד אנו נחווה מצב כזה כמבוגרים בצורה לא נעימה, אצל תינוקות זה עשוי לגרום לגירוי של ממש. מומלץ להשתמש בקרם לחות באופן קבוע במיוחד אחרי מקלחת ומגע עם המים המייבשים את העור.

הגנה מפני השמש

גם אנחנו המבוגרים פעמים רבות לא נזהרים בעת החשיפה לשמש, אך צריך להבין שמה שחשיפה סטנדרטית עבורינו עלולה להיות מסוכנת מאד עבור תינוקות והם עלולים להיכוות בתוך רבע שעה בלבד אפילו בימים מעוננים יותר. במיוחד עד גיל שנה חשוב שלא לחשוף את התינוק לשמש ישירה ואם אתם יוצאים מהבית הלבישו אותם בהתאם ומרחו אותם בקרם הגנה. חשוב להדגיש שיציאה לאור השמש היא חשובה ואף חיונית, אך עדיף לבלות בצל ולא בשמש ישירה.

גזירת ציפורניים

תינוקות לרוב נולדים עם ציפורניים ארוכות והם מרבים לשרוט את עצמם ולפגוע בעורם. בחודש הראשון לאחר הלידה אין לגזור את הציפורניים, אז ניתן להשתמש בכפפות מיוחדות שמספקות הגנה. לאחר מכן הקפידו לגזור את הציפורניים על בסיס קבוע על מנת שלא יגרמו נזק משמעותי לעצמם בלי כוונה.

 

מרחבי הרשת:

דקלה לוי – לינקדין

בפנטן – לשמירה על בריאות העור