חיסכון פנסיוני

בשנים האחרונות המדינה עברה מהפכה לא קטנה בכל התחום של חיסכון פנסיוני. אחד משינויים המשמעותיים ביותר שנעשו בשנים האחרונות היה ב2008 כאשר חויבו כל המעסיקים לפתוח חשבון חיסכון פנסיוני עבור כל המועסקים שלהם וב2011 יצתרכו גם העצמאיים לפתוח לעצמם חשבון של חיסכון פנסיוני. בנוסף כחלק "מהפכה" ניתנה האופציה בידי העובדים להחליט איכן ישמר הכסף שלהם.

כיום קיימים אמצאים רבים כדי לחסוך לנו יותר כסף כשנגיע לגיל הפנסיה ומלא טיפים לחיסכון חכם. שירותים כגון: קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח חיים ולאחרונה גם קרנות השתלמות. רק בשנת 2009 היכף הכספים אשר מנוהלים על ידי החברות השונות היה 400 מיליארד ש"ח, סכום מטורף.

אז בקצרה, במה מתבאת המהפכה בפנסיה בישראל?

כיום כל שכיר חייב להגדיר לעצמו חסכון פנסיוני ואם אפשר גם ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח חיים וביטוח שארים. העובד ראשי לבחור בעצמו איזה ביטוח פנסיוני הוא מעדיף כמובן כל עוד זה עומד בקרטריונים שהמדינה קבע.

כל מנהל עסקים חייב לפתוח לעובדים שלו חסכון פנסיוני עד 6 חודשים לעובדים שאין בידם חסכון פנסיוני או לפתוח מיום העבודה הראשון שלהם חסכון פנסיוני במידה ולעובד היה קיים כזה חסכון במקום העבודה הקודם.

ניתן לקבל את הכסף מהחסכון הפנסיוני בצורת תגמול מבלי להיות תלוי במסול החסכון שבחרתם.
לאחר שהבנו את מהות החיסכון הפנסיוני מאוד כדאי לחשב את כמות הכסף שיהיה לכם כאשר תפרשו לפנסיה בבוא העת.

ניתן לחשב כיום את הפנסיה בעזרת מחשבון פנסיה שניתן למצוא במגוון גדול של אתרים באינטרנט.
חשוב מאוד לדעת כמה כסף תחסכו ובהתאם לפתוח חסכונות נוספים במידת הצורך.

חשוב מאוד שלא תופתעו כאשר תצתרכו לצאת לפנסיה ואז תגלו שכמות הכסף שם לא תספיק לכם כאשר כבר תפסיקו לעבוד. לכן חשוב מאוד לדעת מה תקבלו כאשר תצאו לפנסיה.

בנוספת תוכלו לפתוח תיק השקעות והלשקיע כספים באפיקים בטוחים ובכך להגדיל את כמות המזומנים.

בנוסף כל הנושא של חשבות שכר הינו חשוב מאוד ומומלץ ללמוד אותו לעומק.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – מייסד ומנכ"ל חברת SMS ניהול פרויקטים