הריון ולידה – איך היינו לפני הקורונה ומה קרה לנו אחרי?

מאז ומתמיד היו הריון ולידה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהחוויה האנושית, ובאופן טבעי, נושאים רלוונטיים כמו הניסיונות להיכנס להריון, הדאגה לתינוק עוד מהרחם, הימים הראשונים לאחר הלידה, וכל שאר הנושאים החשובים הללו, קיבלו תפנית משמעותית מאז פרוץ משבר הקורונה. בואו ננסה להבין יחד מה בדיוק השתנה.

נכנסים להריון

אצל זוגות רבים, הריון ולידה זה נושא המלווה בלא מעט קשיים, ולא כל הזוגות והנשים מצליחים להיקלט באופן טבעי ובמהירות. כמובן שבעניין הזה, השמירה על הבריאות היא חיונית, ואם בעבר נזהרו נשים ובני/בנות זוגן ממחלות ווירוסים שונים, הרי שבתקופת הקורונה התופעה הזו רק התחדדה והתעצמה.

מצפים לתינוק/ת

כמובן שהדאגה לא מפסיקה כשנקלטים, וחשוב לשמור ולטפח את העובר ברחם ככל הניתן. מתוך כך אפשר לראות לא מעט נשים שמצמצמות את המפגש והחשיפה שלהם עם אחרים בתקופת הקורונה, בוחרות לעבוד מהבית, ממעטות להגיע למפגשים משפחתיים ואפילו יוצאות מהבית רק כשאין ברירה לחלוטין.

הלידה

הלידה זה בהחלט דבר שהשתנה רבות בעקבות משבר הקורונה. בעבר, אישה הייתה יכולה לבחור כמה מלווים שתרצה שיהיו איתה במהלך הלידה, וכיום זה כבר לא אפשרי כמעט בכל בתי החולים. כלומר, מי שתרצה שאלו שיתלוו אליה ברגע המאתגר והמרגש הזה יהיו אמה ובעלה, תאלץ לבחור באחד מהשניים. מעבר לכך, כל המלווים נדרשים לעטות מסיכה במהלך הלידה ובתי חולים רבים גם היולדת עצמה.

בשורה התחתונה, הריון ולידה זה דבר שבהחלט השתנה מאז פרוץ משבר הקורונה העולמי בסוף 2019, אך נראה שכמו דברים אחרים שהשתנו והתרגלנו אליהם, גם כאן כבר נשים וזוגות רבים הסתגלו לחלוטין והצליחו לחוות חוויה טובה במהלך התקופה כולה עד ללידה.