הסיבות לרשלנות רפואית בלידה

תקופת הריון

בשנים האחרונות אנו שומעים חדשות לבקרים על מקרים שונים של רשלנות רפואית. אם מצאתם את עצמכם במקרה כזה או שיש לכם עילה לחשוב שקיימת רשלנות רפואית – עליכם לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. כך תוכלו לממש את זכויותיכם בצורה הטובה והבטוחה ביותר.

רשלנות רפואית – מהי?

רשלנות רפואית היא כל מקרה בו הייתה פגיעה או הייתה יכולה להתקיים פגיעה בגופו של אדם בעקבות הרופא או הגורם המטפל. המשותף לכל המקרים הללו שמוגדרים בתור רשלנות רפואית, הוא שמדובר במקרים שהייתה פגיעה או הייתה יכולה להיווצר פגיעה במקרים נטולי סיכון ממשי.

רשלנות רפואית בלידה, היא אחת מהמקרים הנפוצים ביותר במדינת ישראל בהם אזרחים נפגעים כתוצאה מרשלנות רפואית. הסיבות לרשלנות רפואית בלידה הן מגוונות ורבות.

הסיבה הראשונה והנפוצה ביותר היא קבלת טיפול על ידי מספר גורמים. במקרים אלו, עשויה להיווצר חוסר תקשורת בין הגורמים המטפלים בנוגע לטיפול הרלוונטי עבור האישה ההרה. בעקבות כך, עשויה לקבל האישה ההרה טיפול מזיק בהתייחס לטיפול שקיבלה ממטפלים אחרים.
סיבה נוספת ונפוצה לא פחות היא מתן טיפול רפואי ללא התייחסות להיסטוריה הרפואית של המטופלת. היכרות עם ההיסטוריה הרפואית של המטופל, בכל תחום שהוא, הינה קריטית והכרחית למניעת מקרים מיותרים של פגיעה במטופל. רגישות לתרופות, תגובות לטיפולים שונים ועוד – כל אלה מופיעים בהיסטוריה הרפואית של המטופל.
סיבה נוספת היא חוסר תקשורת בין הרופא מהטפל לבין המטופל. כאשר אין קשר בין המטופל לרופא (טיפולים בעבר), חייב הרופא המטפל להיות בתקשורת ובשיח עם המטופל על מנת לקבל ממנו מידע על מצבו הרפואי ועל רגישויות לתרופות וכו'. בהנחה ויש קצר בתקשורת, עשויים להתפתח מצבים שמובילים לרשלנות רפואית.

מה עליכם לעשות במידה ונתקלתם ברשלנות רפואית בלידה?

אם נתקלתם בעצמכם במקרה של רשלנות רפואית, או יש לכם כל עילה לחשוב שאתם או קרוב משפחה שלכם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית – פעלו בנושא.

עורך דין דוקטור אהובה טיכו, תסייע לכם למצות את הזכויות שלכם במידה ונתקלתם בכל סיבה כזאת או אחרת של רשלנות רפואית. עם למעלה משלושים שנות ניסיון בתחום, הייעוץ המשפטי והייצוג המשפטי שתקבלו יהיו יותר מקצועיים ויותר איכותיים. כך תוכלו לממש את הזכויות שלכם בצורה המקיפה והטובה ביותר. כמו כן, עצם ההתמחות של עורך דין אהובה טיכו בתור דוקטור, מעניק פוטנציאל גדול יותר להצלחה.

בכל מקרה של רשלנות רפואית, אנו ממליצים לכם לבחור עורך דין מקצועי ועתיר ניסיון, שיוכל לסייע לכם לממש את הזכויות שלכם ולהחזיר לכם ולו במעט, את מה שאבד או נפגע כתוצאה מאותה רשלנות רפואית. צרו קשר עוד היום עם נציגי המשרד ותגדילו את הסיכויים שלכם לקבל את שמגיע לכם בתהליך הייצוג המשפטי.