הורות וקריירה

עד לפני עשור, אולי קצת יותר, אחד משני ההורים היה מגיע הביתה מהעבודה בשעה אחת ומקבל את פני הילדים עם ארוחת צהריים חמה וחיבוק אוהב. היום, הדרישה משכירים בשוק גבוהה, הן מבחינת כמות שעות העבודה שיש לתת במשרד והן מבחינת הרצון לממש את עצמנו מבחינת קריירה. היום יש תחומים שמאוד מאוד קשה לשלב איתם את משרת ההורות בין אם בחרנו להיות רופאים, עורכי דין ובין אם אנחנו עובדים בתחום ההייטק. לא פשוט לשלב בין הורות לקריירה , אלא אם כן אחד מבני הזוג מתפשר מעט, לפחות בשנים הראשונות, עד שהילדים קצת גדלים והופכים עצמאיים.

 

אז איך בכל זאת אפשר לשלב את השניים?

  1. משרות מהבית – היום, בעיקר תודות לעידן הטכנולוגי קיימת האופציה לעבוד מהבית. מהנדסים, טכנאים, מפתחי תוכנה, מנהלי רשתות חברתיות, מעצבים גרפיים, כותבי תוכן – אלו הם רק חלק מהמשרות שאפשר לעשות גם מהבית וכך לנהל את הזמן איך שאנחנו רוצים. ניתן גם לפתוח חנויות וירטואליות או להיעזר בפלטפורמות כמו איביי למשל כדי לקדם את עצמנו מבחינה עסקית. בצורה כזו ניתן לעבוד כשהילדים במסגרות, בערבים אחרי שהם הולכים לישון או כשבן הזוג השני פנוי ואז אנו יכולים להתפנות לעבודה.
  2. משרות אם – היום יש המון משרות אם, כלומר מקומות עבודה גם בחוץ מאפשרים לאמהות לצאת מוקדם יותר מהעבודה בכדי לאסוף את הילדים. יום מקוצר עד שלוש או שלוש וחצי, בהחלט מאפשר לשלב בין קריירה ובין גידול ילדים.
  3. שיתוף פעולה של שני הצדדים – ברגע ששני הצדדים מודעים לכך שיש להקריב במידה מסוימת את הקריירה, הרבה יותר קל לשלב בין השניים. כלומר אפשר לחלק את הזמן ולהחליט שחלק מהימים האישה אוספת את הילדים מהמסגרות, חלק מהימים הבעל וחלק מהימים נעזרים בבייביסיטר או בסבא וסבתא…

עוד אתרים שיעניינו אותך:

קפסולות אספרסו  – מבית נספרסו
מכונות קפה – נספרסו
טיול בישראל עם שירותי השכרת רכב מבית שלמה סיקסט
השכרת רכב בירושלים – מבית שלמה סיקסט
השכרת רכב בתל אביב – שלמה סיקסט