אילו עבירות נחשבות פליליות?

זוג בשיחת ייעוץ אצל עורכת דין פלילית

יש סוגים שונים של עבירות. אחד מהסוגים של עבירה על החוק, הוא עבירות פליליות. החוק, נוהג בעוברים על עבירות אלו, ביד קשה. כאשר המשטרה חושדת ומזמינה לחקירה, מומלץ לפנות מיד לעורך דין. צריך לדעת, שיש הבדלים בעבירות הפליליות השונות. ההבדלים הם בסוג העבירה, בדרגת החומרה, ובסוג הענישה.

מדוע אי אפשר לבד לטפל באישום פלילי?

אם המשטרה חושדת בכם בביצוע עבירה פלילית- לא מומלץ לכם להתמודד לבד. חשוב מאוד, שיהיה לכם ייצוג מקצועי בכל שלב. למעשה, לא תמיד מומלץ לחכות להחלטה על הגשת כתב אישום פלילי. מומלץ, לקחת שירותיו של עורך דין פלילי, כבר בשלבים הראשונים של החקירה המשטרתית. לפעמים, התנהלות נכונה בעת החקירה, חוסכת הגשת כתב אישום על ידי הפרקליטות, או צמצום משמעותי של העונש.

מהי עבירה פלילית?

מהי ההגדרה של עבירה פלילית? זו עבירה, שיש בה פגיעה. לפעמים הפגיעה תהיה ברכוש, ולפעמים הפגיעה תהיה באדם. עונש המאסר המוטל, משתנה בהתאם לחומרת הפגיעה. כאשר הפגיעה היא רק ברכוש, עונש המאסר יהיה קצר יותר. לעומת זאת, על פגיעות בגוף, מוטלים עונשי מאסר כבדים.

עבירות פליליות קשות

ישנם עבירות פליליות קלות, וישנם עבירות פליליות קשות. דוגמא לעבירה פלילית קשה, היא רצח. העונש המוטל בחוק על עבירה זו, הוא מאסר עולם. גם בעבירות פליליות קשות, יש דרגות חומרה. למשל: יש עבירה שבוצעה בכוונה תחילה, ויש עבירה שבוצעה ברשלנות. יש עבירות חמורות כמו "רצח", ויש עבירות חמורות, כמו "הריגה". אחד מהתפקידים של עורך הדין, הוא להוריד את רמת החומרה של העבירה הפלילית.

מהן עבירות פליליות קלות יותר?

לצד העבירות הפליליות הקשות, ישנן עבירות פליליות קלות יותר. לא תמיד, העונש על עבירה פלילית, יהיה מאסר. לפעמים, יסתפק השופט במאסר בפועל, או בעבודות שירות. התפקיד של עורך הדין במקרה זה, יהיה לנסות לבטל את עונש המאסר, ולמצוא דרכים חלופיות.

למה נועד "הסדר טיעון"?

הסדר טיעון, נועד להקל בעונשו של הנאשם בעבירה פלילית. במסגרת ההסדר, מודה הנאשם בביצוע העבירה הפלילית. אך בתמורה, הוא מקבל עונש מאסר מופחת משמעותית, מהעונש הקבוע בחוק. אולם, במקרים בהם יכול עורך הדין להשיג חפות וזיכוי, או עונש יותר קל לנאשם, לא תמיד ימליץ עורך הדין, לגשת להסדר טיעון.

לעורך דין אלון ארז ניסיון רב בפלילים.

כאשר אתם מנסים למנוע מצב בו אתם או בני משפחתכם תואשמו בפלילים, אסור להתפשר. יש לקחת את עורך הדין הטוב ביותר. לעורך הדין אלון ארז, יש ניסיון רב ומקצועי, בתחום של אישום פלילי. אלון ארז, מומחה בכל סוגי העבירות הפליליות. אלון, צבר ניסיון רב בטיפול בתיקים פליליים, בשנים בהם עבד בפרקליטות המדינה. אלון, עבד במשרדי עורכי הדין הטובים ביותר בארץ, וצבר ניסיון בטיפול בתיקים קשים וכבדים בתחום הפלילים.

בפלילים לא משחקים. פנו לעורך דין ארז אלון עוד היום.